واحد 35 مگاواتی جدید نیروگاه برق کیش به بهره برداری رسید

کیش- ایرنا- واحد گازی جدید نیروگاه برق جزیره کیش به ظرفیت 35 مگاوات با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به بهره برداری رسید و برق تولیدی آن وارد مدار شد.

به گزارش ایرنا، اکبر ترکان روز دوشنبه که برای بازدید از طرح ها و اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش در 100 روز نخست فعالیت در دولت تدبیر و امید به جزیره کیش سفر کرده است، با حضور در نیروگاه برق کیش، واحد جدید این نیروگاه را افتتاح کرد.
مشاور رییس جمهوری را در این بازدید علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و شماری از معاونان و مدیران این سازمان همراهی می کردند.
با افتتاح واحد هشت نیروگاه گازی کیش، ظرفیت عملی تولید برق در تنها نیروگاه برق این جزیره به 170 مگاوات افزایش یافت.
دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در حاشیه این بازدید گفت:با افتتاح واحدی که امروز برق تولیدی آن وارد مدار نیروگاه برق شد و واحد پیش بینی شده دیگر در مجموع 70 مگاوات به ظرفیت تولید برق در جزیره کیش افزوده می شود.
ترکان با بیان این که آنچه که امروز از وضعیت جزیره مشاهده می کنم با بازدید قبلی من در آغاز دوره جدید منطقه آزاد کیش بسیار متفاوت است،گفت:خوشبختانه در مورد مساله آب و برق کیش که با توجه به مشکلات زیاد در اولویت رسیدگی به زیرساخت ها قرار داشت اقدامات خوبی در 100 روز گذشته صورت گرفته است.
مشاور رییس جمهوری بیان کرد:مادر آغاز دوره جدید فعالیت منطقه آزاد کیش در ابتدای مهر، نگران تابستان سال آینده بودیم که با تمهیدات صورت گرفته در این فاصله زمانی کوتاه یک واحد نیروگاه وارد مدار شد و در چند ماه آینده نیز یک واحد دیگر وارد مدار می شود و نگرانی درباره تامین برق در تابستان برطرف خواهد شد.
ترکان ادامه داد: تلاش هایی که منطقه آزاد کیش در این مدت داشته است پاسخگوی نیازهای برق جزیره کیش در چند سال آینده خواهد بود.
با بهره برداری از واحد نهم گازی نیروگاه برق کیش در چند ماه آینده، 35 مگاوات دیگر به ظرفیت تولید اضافه خواهد شد و ظرفیت عملی این نیروگاه به 205 مگاوات ارتقا خواهد یافت.
جزیره کیش در 18 کیلومتری کرانه جنوبی کشورمان درخلیج فارس به شبکه برق سراسری متصل نیست و تنها نیروگاه برق این جزیره ماموریت تامین نیازهای انرژی این جزیره را برعهده دارد.
سوخت اصلی این نیروگاه برق، گاز طبیعی است که از طریق خط لوله از جزیره سیری به این نیروگاه انتقال می یابد. ک/2
2026

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال