نمایشگاه آثار معرق استاد کیومرث صیاد در کیش دائمی شد

بندرعباس-نمایشگاه آثارمعرق استاد کیومرث صیاد به منظور بازدید گردشگران و ساکنان جزیره کیش درمحل مرکز همایش های بین المللی کیش دائمی شد.

به گزارش پنج شنبه ایرنا، با توجه به استقبال گسترده گردشگران از این نمایشگاه با دستورˈعلیرضا عامریˈ مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش این مجموعه آثار ارزشمند بصورت دائمی، برای بازدید علاقمندان به این هنر اصیل و ظریف ایرانی ، در معرض عموم قرار می گیرد.
براساس این گزارش ، در این نمایشگاه 15 اثر معرق استاد کیومرث صیاد به نمایش گذاشته شده که برای اجرای طراحی و ساخت این آثار ، وی 17 سال وقت صرف کرده است .
همچنین قرار است تا پایان امسال دو تابلوی معرق دیگر از این هنرمند با نام های موعظه در کوهستان و چلچله ها به این مجموعه اضافه شود.
این گزارش می افزاید مهمترین اثر وی در این نمایشگاه ˈعلمدار کربلا ˈ نام دارد که در شب عاشورای سال گذشته توسط مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش پرده برداری شد.
از دیگر آثار وی تابلو های یوسف و بردارانش ، عصر عاشورا ، مولودکعبه ، شکار ، سهراب و گردآفرید، ذبح اسماعیل که از آثار مینیاتور استاد محمود فرشچیان اقتباس شده اند و همچنین آثار دیگری به نام های دانیال نبی ، هاجر و اسماعیل ، گوساله سامری ، پیراهن یوسف و چند اثر از پرندگان به نمایش درآمده است.
این نمایشگاه در روزهای پنج شنبه از ساعت 18 الی 22 برای برای بازدید علاقمندان گشوده می باشد ، بازدید کنندگان همچنین در مناسبت های عید و جشن های ملی و دینی و همچنین در زمان برگزاری همایش ها ، سمینارها و کنفرانس هادر مرکز همایش های بین المللی کیش ، می توانند به این نمایشگاه مراجعه نمایند.ک/3
1234/668

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال