9 طرح بهداشتی و درمانی در همدان بهره برداری می شود

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: 9 طرح بهداشتی و درمانی همزمان با هفته سلامت در شهرهای همدان، بهار، تویسرکان، نهاوند و رزن بهره برداری می شود.

حبیب اله موسوی بهار روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: خیران سلامت در ساخت 2 طرح مرکز جامع سلامت تویسرکان در زمینی به مساحت 500 متر مربع و آزمایشگاهی در رزن مشارکت داشتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان بیان کرد: بزرگترین طرح آماده بهره برداری این استان کلینیک تخصصی و فوق تخصصی همدان با عنوان «امید» است که در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع در شهر همدان راه اندازی شده است.
موسوی بهار با بیان اینکه برای بهره برداری از این طرح 100 میلیارد ریال از محل طرح تحول سلامت هزینه شده است افزود: این کلینیک دارای 48 مطب، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و بخش دندان پزشکی با 10 یونیت است.
وی اظهار داشت: سی تی اسکن 16 اسلایس مراکز آموزشی و درمانی فرشچیان سینا، بعثت و شهید بهشتی در 200 متر مربع با 30 میلیارد ریال اعتبار افتتاح و راه اندازی می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان بیان کرد: طرح توسعه اتاق عمل سرپایی و پوست به همراه ساختمان متمم اورژانس بیمارستان فرشچیان سینا در زمینی به مساحت 310 متر مربع و هزینه کرد 9 میلیارد ریال از سال 96 آغاز شده و هم اینک آماده بهره برداری شده است.
موسوی بهار، بهره برداری از خانه بهداشت روستای رسول آباد سفلی(تاج آباد) بهار، مرکز خدمات جامع سلامت روستای شهرک نهاوند، بازسازی و مرمت ساختمان آزمایشگاه مرکزی و اورژانس و بلوک زایمانی نهاوند در زمینی به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع را از دیگر طرح های آماده بهره برداری در هفته سلامت دانست.
وی گفت: عملیات اجرایی مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی گلشن نهاوند در زمینی به مساحت 800 متر مربع با پیش بینی 10 میلیارد ریال آغاز می شود.
برنامه های هفته سلامت از یکم اردیبهشت با شعار «مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» آغاز شده است.
7526/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال