پسر جوان 150 میلیون ریال از حساب خاله اش سرقت کرد

همدان- ایرنا- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان گفت: یک پسر جوان با سوء استفاده از اطلاعات کارت بانکی و فعال کردن رمز اینترنتی، اقدام به برداشت غیرمجاز 150 میلیون ریال از حساب خاله اش کرد.

سرنگ فیروز سرخوش نهاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بانویی با مراجعه به پلیس فتا خبر از برداشت غیرمجاز از حساب بانکی اش می دهد.
وی اضافه کرد: با انجام یکسری تحقیقات مشخص شد که این برداشت ها اینترنتی و خرید از طریق فضای مجازی تلگرام صورت گرفته است.
رییس پلیس فتا همدان ادامه داد: ماموران با بررسی گردش مالی، متهم را شناسایی و دستگیر کردند که در مواجه با شاکیه مشخص شد متهم خواهر زاده وی است.
سرهنگ سرخوش نهاد بیان کرد: شاکیه کارت عابر بانک خود را در اختیار خواهرش قرار داده و فرزند خواهرش نیز در یک فرصت با ثبت اطلاعات کارت، اقدام به فعال کردن رمز اینترنتی آن کرد.
وی از شهروندان خواست کارت و رمز آن را در اختیار هیچ فردی قرار ندهند و در صورت مجبور شدن به افشای رمز در اولین فرصت نسبت به تغییر آن و تعیین رمز جدید اقدام کنند.
این مقام انتظامی تاکید کرد: همچنین از انتخاب شماره شناسنامه، سال تولد و دیگر اعداد که به آسانی در دسترس دیگران قرار می گیرد به عنوان رمز و نوشتن و قرار دادن رمز در کنار کارت عابر بانک پرهیز کنند.
7526/2090

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال