5600 اهدا کنندگان خون، واکسن هپاتیت دریافت کردند

همدان- ایرنا- مسئول واحد جذب و آمار مرکز انتقال خون همدان گفت: پنج هزار و 600 تن از اهداکنندگان خون استان به صورت رایگان واکسن هپاتیت دریافت کردند.

مهری کیوان راد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با اجرای طرح ملی پیشگیری و واکسیناسیون اهداکنندگان مستمر خون در مقابل هپاتیت «بی»، 10 هزار اهدا کننده مشمول این طرح شدند.
وی اضافه کرد: برای هشت هزار اهدا کننده خون تا پایان بهمن امسال کارت صادر شده است که پنج هزار و 600 تن از این تعداد برای تزریق واکسن مراجعه کردند.
مسئول واحد جذب و آمار مرکز انتقال خون همدان گفت: واکسن هپاتیت «بی» در سه مرحله صورت می گیرد که نوبت نخست آن از مهر امال آغاز شد.
کیوان راد اضافه کرد: نوبت دوم تزریق واکسن هپاتیت تا شهریور سال آینده به اتمام می رسد و زمان نوبت سوم نیز باید از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی شود.
وی گفت: برای اهدا کنندگانی که از تزریق واکسن جا مانده اند مهلتی پیش بینی شده و زمان آن از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی می شود.
کیوان راد اضافه کرد: پنج مرکز بهداشت شامل شهرک شهید مدنی، کمال آباد، ششصد دستگاه، شهدا و بانو نظری در شهر همدان و بیمارستان غرضی در ملایر کار تزریق واکسن هپاتیت «بی» را عهده دار هستند.
7526/2090

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال