امام جمعه همدان:

بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه جوانان قرار گیرد

همدان-ایرنا- امام جمعه همدان گفت: بیانیه «گام دوم انقلاب» باید به صورت جدی مورد توجه جوانان قرار گیرد و نخبگان و دانشگاهیان برنامه عملیاتی اجرای آن را تدوین کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «حبیب‌ الله شعبانی ‌موثقی» در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه همدان افزود: نخبگان و دانشگاهیان باید به این بیانیه ورود کنند و برنامه عملیاتی جهت اجرای آن را فراهم کنند چراکه امروز پرچم انقلاب به دست ما رسیده است.
خطیب جمعه همدان تاکید کرد: واجبات نماز جمعه از نخستین خطبه های پیامبر اعظم(ص) بود که پس از هجرت به مدینه قرائت کردند.
وی با بیان اینکه یکی از توصیه‌های پیامبر اسلام (ص) در خطبه های نماز دعوت به تقوا بود اظهار داشت: تریبون نماز جمعه محل تجلی توحید و فریاد نبوت است.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه قرآن به معیشت مردم توجه ویژه دارد ادامه داد: برای رهایی از جنگ اقتصادی باید تلاش بیشتری کرد و اگر گرفتاری‌هایی در اقتصاد پیش آمد نباید از معنویت غافل شد.
وی تاکید کرد: اگر تنگناهایی در معیشت وجود دارد نباید انسان از معنویت غفلت کند چرا که از برکات ماه رجب خودسازی است که باید از آن بهره برد.
حجت الاسلام شعبانی تصریح کرد: سیاست‌ ورزی جایگاه نماز جمعه بر اساس عقلانیت و عدالت است و امروز در جنگ حق علیه باطل، ما در جبهه حق ایستاده ایم.
امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم همدان، نیروهای انقلابی، جوانان و دانشگاهیان با تمام توان این مسیر را ادامه خواهند داد خاطرنشان کرد: مردم ولایتمدار همدان مسیر حق را با امیدواری، شجاعت، شناخت فرصت‌ها و تهدیدها، بصیرت و دشمن شناسی دنبال می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه جایگاه نماز جمعه از همان ابتدا با تقدس شروع شده و فراجناحی است تصریح کرد: باید تقدس جایگاه نماز جمعه حفظ شود.
حجت الاسلام شعبانی تاکید کرد: مردم با وجود مشکلات پای این نظام ایستاده ‌اند و این انقلاب توسط همین مردم حفظ می‎ شود تا پرچم اسلام را به دست صاحب اصلی‌اش برسانند.
امام جمعه همدان اضافه کرد: سه محور اسلام، نظام و مردم باید در نماز جمعه حفظ شود و بالاترین تعامل را با مسئولان برای رسیدن به اهداف اسلامی و شتاب دادن به حرکت اسلامی و انقلابی و رسیدگی مشکلات مردم خواهیم داشت تا به اهداف خود برسیم.
به گزارش ایرنا، این نخستین نماز جمعه همدان بود که به امامت حجت الاسلام شعبانی ‌به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه جدید این شهر اقامه شد.
7523/2090

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال