تدوین دانشنامه جامع همدان روبه اتمام است

همدان- ایرنا- رییس بنیاد ایرانی شناسی همدان گفت: 80 درصد کار تهیه و تدوین دانشنامه جامع همدان انجام شده و این کار تحقیقاتی رو به اتمام است.

محسن جانجان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانشنامه جامع همدان بیش از بیست مدخل متفاوت را برسی می کند و تاکنون افزون بر یک هزار صفحه از این دانشنامه تهیه شده است.
وی اضافه کرد: این مدخل ها در زمینه جغرافیای طبیعی، تاریخی و انسانی، آب و هوا، جغرافیای شهری، روستایی و عشایری، اقتصاد و مشاغل، شیوه معیشت، تعلیم و تربیت، بهداشت عمومی، میراث فرهنگی، آداب و رسوم، گویش و ادبیات، مفاخر و مشاهیر، مراکز آیینی و عبادی، بناها و آثار باستانی و راه های ارتباطی است.
رییس بنیاد ایران شناسی همدان گفت: همدان از مناطق تاریخی کشور محسوب می شود و تدوین دانشنامه جامع برای این استان بسیار ضروری است.
جانجان هدف از تدوین دانشنامه جامع را شناسایی و معرفی همدان در عرصه ملی و جهانی ذکر کرد و افزود: طرح تدوین دانشنامه توسط بنیاد ایران شناسی کشور برای تمام استانها اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح از تمام ظرفیت ها و امکانات استان به ویژه پژوهشگران بومی استفاده شده و جمعی از محققان کشوری نیز همکاری کرده اند.
بنیاد ایران شناسی همدان شهریور سال گذشته راه اندازی شد.
7527/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال