دانش آموزان با آسیب های داروهای قاچاق آشنا می شوند

همدان- ایرنا- کارشناس دارویی اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو همدان گفت: دانش آموزان دختر و پسر مقطع دوم متوسطه با حضور در دوره های آموزشی با آسیب های لوازم آرایشی و داروهای قاچاق آشنا می شوند.

نگار مهری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این دوره آموزشی یک روزه با مشارکت آموزش و پرورش و معاونت غذا و دارو برای دانش آموزان ناحیه یک و 2 شهر همدان برگزار می شود.
وی اضافه کرد: دانش آموزان با مصرف منطقی مکمل های ورزشی، آهن، ویتامین دی سی، آنتی بیوتیک ها، داروی گیاهی و نقش آنها در درمان بیماری ها و عوارض فرآورده های قاچاق آرایشی و بهداشتی آشنا می شوند.
این پزشک دارو ساز افزود: نقش تغذیه سالم در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، آشنایی با داروهای مورد استفاده برای غلبه به بیماری دیابت، آشنایی با سامانه ردیابی و رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت محور در این دوره آموزش داده می شود.
مهری ادامه داد: گرایش پسران نوجوان به استفاده از مکمل های ورزشی برای چاقی و لاغری افزایش یافته است بنابراین به منظور پیشگیری از تاثیر منفی مصرف این قبیل داروهای قاچاق بر بدن آنها، عوارض مصرف مکمل های قاچاق به دانش آموزان اطلاع رسانی می شود.
کارشناس دارویی اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو همدان اضافه کرد: همچنین سن مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در دختران رو به کاهش است.
مهری افزود: عوارض استفاده از لوام آرایشی و بهداشتی قاچاق در این دوره یک روزه توسط کارشناسان با بهره گیری از پاورپوینت آموزش داده می شود.
وی اظهار داشت: والدین نیز نقش پیشگیرانه در زمینه جلوگیری از مصرف داروهای قاچاق دارند که برگزاری دوره های آموزشی برای آنها با تعامل آموزش و پرورش در دستور کار است.
7526/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال