سالانه تا 80 درصد اعضای قابل اهدا زیر خاک می رود

همدان- ایرنا- مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: سالانه 70 تا 80 درصد اعضای قابل اهدا به علت عواطف خانواده و رضایت ندادن والدین زیر خاک دفن می شود.

مجید حمیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآوری کرد: هشت ماهه سال جاری 12 هزار و 60 تن در سوانح رانندگی کشور جان باختند که نیمی از این تعداد در صحنه و نیم دیگر در مراکز درمانی فوت کردند.
وی بیان کرد: نیمی از 50 درصد از افرادی که در بیمارستان فوت کردند معادل حدود چهار هزار تن حائز شرایط لازم برای اهدای عضو هستند.
مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: کمتر از 25 درصد حدود چهارهزار فرد حائز شرایط برای اهدای عضو نسبت به این کار خدا پسندانه اقدام می کنند.
حمیدی ادامه داد: امسال سه هزار و 100 تن از افراد واجد شرایط برای اهدای عضو رضایت ندادند و تنها 900 مورد اهدای عضو صورت گرفت.
وی بیان کرد: بیشتر افرادی که نسبت به اهدای عضو عزیزانشان به علت عواطف و وابستگی ممانعت می کنند پس از گذشت مدتی از مرگ آنها پشیمان می شوند.
مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان، آمار پایین اهدای عضو را غم انگیز و دردناک توصیف کرد.
حمیدی بیان کرد: هر 2 ساعت یک بیمار نیازمند به عضو جان خود را از دست می دهد و هر 10 ساعت یک نفر به نیازمندان اهدای عضو اضافه می شود همچنین هر 12 ساعت یک بیمار به عضو پیوندی دست می یابد.
7526/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال