خوردن صبحانه مانع از پرخوری ورزشکاران می شود

همدان- ایرنا- یک مدرس تربیت بدنی و علوم ورزشی گفت: خوردن صبحانه مانع از پرخوری افراد به خصوص ورزشکاران می شود چراکه افرادی که صبحانه را نادیده می گیرند به هنگام وعده ناهار بیشتر گرسنه شده و اشتهای آنها چند برابر می شود.

بهروز حاجیلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حالت افراد تمایل بسیار بیشتری برای خوردن غذاهای پرحجم و چرب پیدا می کنند.
وی بیان کرد: حتی اگر فرد نسبت به وعده غذایی ناهار نیز مقاومت کند، به اجبار تا صرف شام اقدام به استفاده از میان وعده های مضر کرده و این وضعیت منجر به افزایش وزن او می شود.
این مدرس علوم ورزشی خاطرنشان کرد: خوردن یک صبحانه‌ سالم می‌تواند به سوخت و ساز بدن سرعت دهد و غذای صبح در واقع علامت به مغز برای شروع به کار به شمار می رود.
حاجیلو اظهار داشت: بنابراین یک صبحانه متعادل چیزی است که برای شروع یک صبح پر انرژی که افراد به آن نیاز دارند.
وی افزود: اگر صبحانه‌ خود را به اشتباه انتخاب کنید یا اینکه به طور کامل آن را نادیده بگیرید، بدن فرد نخواهد توانست مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز روزانه ‌اش را تامین کند.
حاجیلو یادآور شد: این اتفاق خیلی آرام و بی سر صدا در فرد رخ می‌دهد و قطع به یقین تاثیر بسیار مضر در سلامت فرد خواهد داشت.
این مدرس تربیت بدنی با اشاره به اینکه خوردن صبحانه منجر به افزایش متابولیسم بدن می شود گفت: اگر فرد تا ساعات میانی صبح (یعنی حدود ساعت 10) یا بعد از ظهر چیزی مصرف نکند، متابولیسم بدن آنها آهسته و کند می شود.
7520/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال