670 تن ماهی در مزارع همدان پرورش یافت

همدان-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی همدان گفت: 670 تن ماهی گرم آبی و سرد آبی در سال جاری در مزارع این شهرستان پرورش یافته است.

حسین فضلی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حال حاضر بیش از 60 استخر پرورش ماهیان سرد آبی یک منظوره و دو منظوره و 74 مزرعه پرورش ماهیان گرم آبی در شهرستان همدان وجود دارد.
وی با بیان اینکه در دوره های مختلف؛ سالانه حدود 670 تن ماهی از این واحد ها برداشت می‌شود اضافه کرد: در حال حاضر اشتغال یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه است و آبزی‌پروری می‌تواند به عنوان فرصتی برای ایجاد اشتغال و کمک به ارتقا وضعیت معیشت خانواده تبدیل شود.
مدیر جهاد کشاورزی همدان ادامه داد: از دیگر مزایای طرح آبزی پروری می توان به غنی‌سازی آب خروجی این مزارع به انواع عناصر غذایی مورد نیاز گیاه از جمله ترکیبات ازته و فسفاته اشاره کرد.
فضلی خاطرنشان کرد: اراضی بهره ‌مند از پساب این مزارع نیاز کمتری به مصرف کودهای شیمیایی دارد.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت فراوان شهرستان همدان در زمینه توسعه پرورش ماهی به دلیل داشتن استخرهای متعدد آبیاری (استخر ذخیره آب و پمپاژ ) به منظور ایجاد اشتغال، تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز جامعه ، غنی سازی آب های کشاورزی برای کاهش مصرف کودهای شیمیایی ، این سازمان سعی دارد به منظور رونق این صنعت کم هزینه و پردرآمد از کلاسها و کارگاههای آموزشی برگزار کند.
وی بیان کرد: در 9 ماه اخیر 700 نفر از علاقه‌مندان از انواع آموزش ها دراین کلاسهای آموزشی استفاده کرده اند.
7523/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال