توان افراد متخصص برای حفظ منابع طبیعی همدان استفاده می شود

همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: سه قرارداد با بخش خصوصی به منظور استفاده از توان افراد متخصص در رشته های مرتبط با منابع طبیعی منعقد شده است.

به گزارش ایرنا، اسفندیار خزائی روز پنجشنبه در نشست کارشناسان آموزش دستگاه های اجرایی همدان بیان کرد: در همین ارتباط افرادی که از آنها به عنوان تسهیلگر یاد می شود نیز در عرصه ها و حوزه های منابع طبیعی نظرهای کارشناسی ارائه می دهند.
وی ادامه داد: همچنین این ایده ها با علم و تجربیات کارکنان منابع طبیعی تلفیق می شود تا در نهایت نتیجه ای برای بهبود وضعیت اراضی ملی استخراج شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: تسهیلگری زمینه های مشارکت مردم در بهره برداری پایدار و حفاظت از منابع طبیعی را فراهم می کند.
خزایی بیان کرد: حراست از عرصه های منابع طبیعی و پیشگیری از بروز آسیب به این منابع خدادادی نیازمند مشارکت و تعامل مردم است.
وی افزود: برای دست یابی به این موضوع باید تکنیک و مهارت تسهیلگری برای مشارکت دادن مردم در حفاظت از منابع طبیعی تقویت شود.
رئیس اداره آموزش و ترویج منابع طبیعی و آبخیزداری همدان نیز در حاشیه این جلسه به ایرنا گفت: پنجمین دوره آموزشی با حضور کارشناسان آموزش دستگاه های اجرایی به میزبانی منابع طبیعی برگزار شد.
محمد خلیلی افزود: در این نشست که 6 ماه یک نوبت برگزار می شود معاونان آموزشی و روسای ادارات آموزش دستگاه های اجرایی درباره مباحث آموزشی کارکنان تبادل نظر می کنند.
وی بیان کرد: قرار است با آموزشگاه های خصوصی که توان و کیفیت آموزشی خوبی دارند برای آموزش کارکنان ضمن خدمت در استان قرارداد منعقد شود.
رئیس اداره آموزش و ترویج منابع طبیعی و آبخیزداری همدان بیان کرد: کارشناسان حاضر در این نشست، آموزشگاه های مورد تایید را بررسی می کنند تا در صورت لازم با آنها تفاهم نامه امضا شود.
خلیلی ادامه داد: سازمان جنگل ها دارای 2 مرکز آموزشی در کشور است که نشست های تخصصی در این مراکز برگزار و نشست های عمومی به طور مستقل در استان ها برگزار می شود.
7526/2090

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال