21 همدانی اعضای بدن خود را اهدا کردند

همدان- ایرنا- مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: هشت ماهه امسال 21 همدانی نسبت به اهدای عضو خود اقدام کردند.

دکتر مجید حمیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: 12 مورد از اهدای عضوها در خارج از استان صورت گرفته است.
وی توضیح داد: این افراد در خارج از استان ساکن یا مشغول به فعالیت بودند که پس از کسب رضایت از خانواده های آنها عمل پیوند صورت گرفت.
مسئول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: به تازگی یک جوان 27 ساله همدانی که در بندرعباس مشغول به کار بود دچار مشکل قلبی سپس مرگ مغزی می شود.
دکتر حمیدی با بیان اینکه این جوان دارای کارت اهدای عضو بود اظهار داشت: با کسب رضایت از والدین این جوان و اهدای 2 کلیه و یک کبد وی، سه بیمار زندگی دوباره یافتند.
وی گفت: 9 مورد جلب رضایت برای پیوند عضو امسال در این استان صورت گرفته است و هم اینک نیز 60 بیمار در همدان در صف انتظار پیوند عضو هستند.
به گزارش انجمن اهدای عضو ایرانیان، در زمان حاضر 27 هزار و 81 بیمار در انتظار پیوند عضو هستند و در هر 10 دقیقه یک نفر به فهرست انتظار اضافه می‌ شود و هر فرد مرگ مغزی می‌تواند جان هشت نفر را نجات دهد.
7526/2090

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال