همدان در شاخص های کتاب رتبه نخست کشوری را کسب کرد

همدان- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان گفت: در بیست و ششمین دوره طرح «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» با کسب 9 رتبه برتر در شاخص‌های کتابخانه ‌ای کشور، این استان برای دومین بار رتبه نخست را کسب کرد.

به گزارش ایرنا، عاطفه زارعی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان از بین 86 برگزیده کشوری با 9 برگزیده بیشترین تعداد منتخبان را به خود اختصاص داد و کرمان و یزد هر یک با هشت برگزیده در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.
وی افزود: آیین بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هفته گذشته همزمان با بزرگداشت علامه ‌طباطبایی برگزار شد.
زارعی خاطرنشان کرد:‌ در این آیین کتابخانه‌های عمومی برگزیده کشور در چهار بخش «نهادی شهری»، «نهادی روستایی»، «مشارکتی و مستقل» و «کتابخانه برتر» به لحاظ کار گروهی، مسئول برتر کتابخانه‌های مشارکتی، کتابداران و مسئولان برگزیده کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخوانان و اعضای نمونه کشور، پیشکسوتان، بازنشستگان و خدمتگزاران برتر نهاد از استان‌های مختلف کشور معرفی و تقدیر شدند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان به معرفی برگزیدگان استان همدان پرداخت و افزود:‌ کتابخانه رضی‌الدین آرتیمانی در گروه کتابخانه‌های نهادی شهری جزو برترین‌ها انتخاب شد.
زارعی توضیح داد: این کتابخانه به دلیل تهیه و نصب خلاقانه راهنماهای کتابخانه ‌ای، ایجاد سهولت دسترسی به منابع برای اعضای کتابخانه، رعایت دقیق دستورالعمل‌ها، فضا سازی مناسب بخش‌های داخلی، اجرای مستمر فعالیت‌های فرهنگی در بخش کودک و برگزاری برنامه‌های مناسبتی به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر شهری نهاد معرفی شده است.
وی با بیان اینکه در بخش کتابخانه‌های نهادی روستایی؛ کتابخانه عمومی قائم(عج) روستای قباق‌تپه برگزیده شده است گفت:‌ این کتابخانه در سال87 تاسیس شده و امسال به دلیل فعالیت در برگزاری نشست‌های کتابخوان، اجرای مناسب فعالیت‌های بخش کودک، فضاسازی مناسب بخش‌های مخزن، سالن مطالعه، نشریات و مرجع و رعایت صحیح دستورالعمل‌ها در آماده‌سازی منابع یکی از کتابخانه‌های برتر روستایی معرفی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان یادآوری کرد: کتابخانه امام صادق(ع) روستای بابانظر که در سال 91 تأسیس شده نیز جزو برترین‌هاست.
زارعی گفت: این کتابخانه به دلیل فضاسازی و نظم مناسب بخش‌های داخلی، اداره مناسب بخش‌ها و رعایت کامل دستورالعمل‌ها و فعالیت در اجرای برنامه‌‌های فرهنگی حوزه کودک و برنامه‌های مناسبتی به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر روستایی نهاد معرفی شده است.
وی ظهار داشت: ‌در بخش مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های درجه پنج فاطمه ایمانی، مسئول کتابخانه شهید رجایی اسدآباد، در بخش مسئولان کتابخانه‌های درجه 6 هاجر بیگی مسئول کتابخانه فجر صالح‌آباد، در بخش کتابخوانان و اعضای نمونه کشوری گروه سنی جوان، هاجر ترابی از کتابخانه توحید سامن به عنوان برتر انتخاب شدند.
وی گفت: در بخش پیشکسوتان برتر نیز عبدالمحمد سعادتی ازمسئولان و کتابداران کتابخانه‌های درجه 2 و مرکزی سارا ولدی ‌خرم کتابدار کتابخانه مرکزی همدان تقدیر شدند.
7527/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال