مهارت آموزی در غنا توسط استادکاران همدانی اجرا می شود

همدان - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان با اشاره به کمبود نیروی فنی و متخصص در جمهوری غنا گفت: پیگیر اجرای دوره های آموزش مهارت فنی و حرفه ای توسط استادکاران همدانی در این کشور هستیم.

علی اصغر زبردست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آموزش نیروی انسانی کشورغنا یک سرمایه گذاری سودمند دوسویه است.
وی افزود: در این راستا مکاتباتی با سفارت ایران در غنا و برخی مقامات محلی این کشور صورت گرفته و در صورت تایید، استادکاران همدانی برای آموزش مهارت به این کشور اعزام می شوند.
رئیس اتاق بازرگانی همدان گفت: در بررسی های صورت گرفته امکان آموزش 15 رشته مهارتی از قبیل برق، جوشکاری، مکانیک، تاسیسات و سایر رشته ها در قالب دوره های 120 ساعته در این کشور وجود دارد.
زبردست خاطرنشان کرد: آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای می تواند فضای سرمایه گذاری خوبی برای همدان ایجاد کرده و روزنه ای ماندگار در این رابطه باشد.
وی یادآورشد: در حال حاضر یونسکو و بانک توسعه آفریقا برای آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر اعتبارهایی در نظر گرفته و ما نیز می توانیم از این فرصت بهره مند شویم.
اتاق بازرگانی همدان به عنوان اتاق معین کشور غنا انتخاب شده و از ابتدای امسال سفیر غنا در تهران به همراه چند تیم اقتصادی به همدان سفر کرده و با ظرفیت های صنعتی، معدنی و کشاورزی این استان آشنا شدند.
جمعی از فعالان اقتصادی و بازرگانان همدانی نیز به زودی به این کشور آفریقایی اعزام می شوند.
7527/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال