بانکها برای حفظ اشتغال فعالان اقتصادی را همراهی کنند

همدان - ایرنا - رئیس کمیسون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی همدان با اشاره به تاکید استاندار همدان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی گفت: بانکها از سختگیری در روند تامین خواسته های فعالان اقتصادی پرهیز کرده و برای حفظ اشتغال موجود همراهی کنند.

به گزارش ایرنا، هادی خورشیدی روز چهارشنبه در کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی همدان اظهار داشت: اختیارات بانکها در پرداخت سرمایه در گردش واحدهای تولیدی افزایش یابد.
وی با تاکید بر اینکه علاوه بر این، مجموعه بانکها برای خدمات دهی به فعالان اقتصادی با یکدیگر هماهنگ شوند افزود: بخش زیادی از مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به مسائل کلان کشوری است، اما می توانیم بخشی که در حیطه اختیارات استان است، برطرف شود.
رئیس کمیسون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی همدان به مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی در نتیجه نوسان ارزی و بازتاب تک نرخی شدن ارزی اشاره کرد و افزود: پرتال ارزی بانک مرکزی به نام نیما راه اندازی شده و واحدهای تولیدی تنها از طریق این سامانه درخواست ارزی خود را ثبت کنند.
خورشیدی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان با ثبت نام در این سامانه برای تخصیص ارز مورد نیاز خود از قبیل دلار به قیمت 42 هزار ریال و یورو 50هزار ریال اقدام کنند.
وی با بیان اینکه یکی از آفت های سرمایه گذاری و تولید وجود کالای قاچاق است ابراز امیدواری کرد: با اقدامات خوب دولت قاچاق کالا به صفر برسد.
7527/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال