همدان دارای رتبه نخست پرداخت تسهیلات روستایی

همدان-ایرنا- استان همدان از نظر درصد پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی به نسبت سهمیه اعتبارات ابلاغی رتبه اول و از نظر تعداد طرحهای بررسی شده در کمیته فنی و معرفی شده به بانک ها رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، طرح های ثبت شده در سامانه کارا، پس از بررسی دستگاه اجرایی تخصصی جهت بررسی، تایید و تصویب به کمیته های فنی استانی یا ملی ارجاع می شود.
طرحهای ارائه شده با سرمایه گذاری زیر 60 میلیارد ریال در کمیته های فنی استانی و طرحهای با سرمایه گذاری بالای 60 میلیارد ریال به کمیته فنی ملی ارسال می شود و پس از تایید و تصویب این کمیته ها جهت بررسی و پرداخت به بانک ها ارجاع خواهند شد.
به گفته، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، تعداد 961 طرح اشتغال روستایی و تعداد 477 طرح اشتغال فراگیر در کمیته فنی استان بررسی و مصوب شده است که از این طرح ها تعداد پنج طرح در زمینه اشتغال روستایی و چهار طرح در زمینه اشتغال فراگیر به کمیته ملی بررسی طرحهای اشتغالزا ارسال شده اند.
در مجموع 9 طرح ویژه و ملی با سرمایه گذاری یک هزار و 800 میلیارد ریال متقاضی اخذ تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی از استان همدان به این کمیته برای بررسی و پرداخت تسهیلات ارسال شده است.
با توجه به اهمیت موضوع اشتغال به ویژه در بخش روستایی روز چهارشنبه کارگروه تخصصی توسعه روستایی به این بحث اختصاص یافت.

** حدود چهار هزار شغل در روستاهای همدان ایجاد شد
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان در این نشست گفت: در سال 96 به کمک برنامه ارتقای اشتغال پایدار روستایی برای سه هزار و 920 نفر در روستاهای این استان اشتغال ایجاد شده است.
ظاهر پورمجاهد افزود: سهمیه اشتغال استان همدان از برنامه کشوری ارتقای اشتغال پایدار روستایی، 2 هزار و 750 نفر بود اما در پایان این برنامه گزارشی که از دستگاه‌ها دریافت شد بیشتر از تعهد بود.
وی ادامه داد: برای اجرای این تعداد طرح اشتغالزا یک هزار و 160 میلیارد ریال تسهیلات توسط 9 دستگاه استانی پرداخت شده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان گفت: علاوه بر اعتبارات سال گذشته، امسال نیز سه هزار میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی برای روستاهای استان اختصاص یافته است.
پورمجاهد گفت: پایه برنامه ششم توسعه بر مبنای شرکت‌های دانش‌ بنیان و موضوع های فناوری است و در این راستا شرکت‌های دانش بنیان و فناور باید تقویت شوند.

** 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای همدان
رئیس سازمان برنامه ‌و ‌بودجه همدان نیز در این کارگروه گفت: 15 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال در این استان در سال 96 اختصاص یافته است.
سید اسکندر صیدایی افزود: با توجه به شرایط و تسهیلاتی که امسال برای توسعه روستایی در استان همدان فراهم شده ، این کارگروه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی به ضرورت بحث اشتغال و توسعه پایدار در روستاها اشاره و افزود: زمینه مناسب و راهنمایی‌های لازم باید از سوی مدیران دستگاه‌ها برای اشتغال و توسعه روستاها انجام شود.
رئیس سازمان برنامه‌ و‌ بودجه استان همدان ادامه داد: مطالعات توسعه ‌ای همه روستاهای استان همدان در دوره زمانی سه سال، در دستور کار قرار گرفته که در این طرح روستاها از نظر رسیدن به اشتغال و توسعه پایدار مورد مطالعه کارشناسان قرار می‌گیرند.
7523/2087

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال