دانشگاه پیام نور همدان میزبان نخستین جشنواره ملی رویش است

همدان - ایرنا - رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان گفت: نخستین جشنواره ملی رویش ویژه کانون های دانشجویی سراسر کشور اسفند ماه امسال به میزبانی این دانشگاه برگزار می شود.

صفی الله صفایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره با موضوع دستاوردهای فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه های پیام نور کشور به منظور توسعه و تقویت فعالیت های گروهی کانونی در مرکز و واحدهای دانشگاه پیام نور برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را زمینه سازی برای بروز و ظهور فعالیت های موفق جمعی و گروهی دانشجویان فعال در عرصه های مختلف کانون ها، شناسایی و معرفی استعدادها و خلاقیت های فردی و گروهی موجود در کانون ها، ایجاد فضای رقابت مثبت در بین کانون های فرهنگی و هنری، اجتماعی و مذهبی در سطح کشور عنوان کرد.
وی گفت: فراهم سازی بستر آشنایی جامعه با توانمندی های موجود در کانون ها و ایجاد فضای مناسب برای تعامل و همکاری مشترک بین کانون های دانشگاه ها با یکدیگر و با نهادهای خارج از دانشگاه از دیگر اهداف برگزاری جشنواره ملی رویش است.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان بیان کرد: هنگام برگزاری این جشنواره ملی، غرفه هایی متناسب با کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی هر یک از استان ها اختصاص می یابد که می توانند فعالیت های فرهنگی ، برنامه های نو و خلاقانه خود را به معرض تماشا بگذارند.
صفایی افزود: این جشنواره با شرکت 250 دانشجو از 500 واحد و مرکز دانشگاه پیام نور کشور از 19 تا 22 اسفند ماه به میزبانی دانشگاه پیام نور همدان برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در حاشیه برگزاری این جشنواره، نمایشگاه آثار دانشجویان در قالب 31 غرفه در محل دانشگاه پیام نور همدان برپا می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان اظهارکرد: کانون های فرهنگی، هنری و دانشجویی در جشنواره ملی رویش جدیدترین دستاوردها و فعالیت های خود را به نمایش می گذارند.
صفایی با عنوان اینکه این جشنواره دارای 2 بخش علمی و اجرایی است گفت: کمیته علمی شامل کمیته بخش دینی و مذهبی، ادبی و هنری، اجتماعی، فرهنگ و اندیشه و کمیته بخش نمایشگاهی است.
وی یادآوری کرد: آثار نخستین جشنواره ملی رویش از دی ماه سال جاری از طریق سایت جشنواره و به صورت فیزیکی به دبیرخانه ارسال شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان بیان کرد: در این جشنواره دستاوردها و فعالیت های کانون ها در 34 شاخه مختلف مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.
صفایی اظهارکرد: با توجه به اینکه همدان در سال 2018 میلادی به عنوان شهر توریستی معرفی شده، در حاشیه جشنواره ملی رویش زمینه بازدید شرکت کنندگان از آثار تاریخی و طبیعی استان فراهم می شود تا آنها بیشتر با ظرفیت های همدان آشنا شوند.
13 هزار دانشجو در 263 رشته محل در مقطع کارشناسی و 43 رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور مرکز همدان در حال تحصیل هستند.
35 واحد کانون فرهنگی در 14 مرکز پیام نور استان همدان فعالیت دارند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشاردهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال