همدان قهرمان مسابقات کُشتی آزاد روستایی وعشایری نوجوانان کشور شد

همدان - ایرنا - تیم منتخب همدان قهرمان مسابقات کُشتی آزاد روستایی وعشایری نوجوانان کشور گرامیداشت دهه فجر و یادواره 5400 شهید استان کردستان شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا مسابقات قهرمانی کُشتی آزاد روستایی و عشایری نوجوانان کشور گرامیداشت دهه فجر و یادواره 5400 شهید استان کردستان با شرکت 104 کُشتی گیر در قالب 11 تیم از استان های کردستان (2 تیم)، گیلان، خراسان رضوی، زنجان، همدان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، قزوین، البرز و اصفهان در شهر سریش آباد از توابع شهرستان قروه برگزار شد.
رئیس هیات روستایی و بازی های بومی محلی همدان در این باره در گفت و گو با خبرنگار گفت: در پایان این رقابت ها که به مدت 2 روز در سالن 1200 نفری سریش آباد قروه سنندج برگزار شد، تیم همدان با 86 امتیاز قهرمان شد و تیم های کردستان الف و اصفهان به ترتیب با 67 و 65 امتیاز در جایگاه دوم و سوم تیمی قرار گرفتند.
مهرداد نادری فر اظهار کرد: در بخش انفرادی این رقابت ها و در وزن 45 کیلوگرم ابوالفضل قراگوزلو از همدان دوم شد، در وزن 48 کیلوگرم امیرحسین عبدی راد از همدان عنوان نخست را کسب کرد، در وزن 51 کیلوگرم عباس جهانی از همدان بر سکوی قهرمانی ایستاد و امیرمحمد گماریان از همدان عنوان سوم را به دست آورد.
وی بیان کرد: همچنین در وزن 65 کیلوگرم نیز محمد مهدی اصغری از همدان دوم شد، در وزن 71 کیلوگرم مهدی حاجی لویی از همدان سکوی قهرمانی را به دست آورد، در وزن 80 کیلوگرم علی اسدی از همدان دوم شد و در وزن 110 کیلوگرم مهدی خزایی از همدان مقام دوم را به خود اختصاص داد.
همدان دارای هشت هزار کشتی گیر در رده های سنی محتلف است.
7520/2087
خبرنگار: میثم ناصرنژاد ** انتشاردهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال