مشارکت 71 درصدی مردم شهرستان همدان در انتخابات

همدان - ایرنا - فرماندار همدان گفت: مردم این شهرستان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا 71 درصد مشارکت داشتند.

علی تعالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری در دور قبل در این شهرستان 57 درصد بوده است.
وی با بیان اینکه بیشترین مشارکت در این شهرستان در سنین بین 26 تا 35 سال ثبت شده است ادامه داد: زنان با 53 درصد بیشتر از مردان در این دوره از انتخابات مشارکت داشتند.
فرماندار همدان با بیان اینکه هیچ گونه کمبود تعرفه در انتخابات 29 اردیبهشت ماه در این شهرستان نداشتیم ادامه داد: 615 هزار تعرفه بین شعب اخذ رای در این شهرستان توزیع شد که 271 هزار تعرفه اضافی باقی مانده است.
تعالی افزود: فرمانداری شهرستان همدان 10 نماینده ویژه فرمانداری داشت که بین شعب اخذ رای تقسیم شدند و در طول روز این نمایندگان با شعب اخذ رای برای رسیدگی به مشکلات احتمالی در ارتباط بودند که بیشترین رصد آنها نیز تعداد تعرفه ها بود.
فرماندار شهرستان همدان در ادامه با بیان اینکه در این شهرستان 295 شعبه اخذ رای در روز انتخابات فعال بود گفت: از این تعداد 190 شعبه در شهر همدان، 2 شعبه در قهاوند و چهار شعبه در مریانج آرای مردم را جمع آوری کرد.
تعالی ادامه داد: 29 شعبه اخذ رای نیز در بخش شرا فعال بود.
شهرستان همدان بر اساس سرشماری سال 95 ، 676 هزار و 101 نفر جمعیت دارد که از این تعداد 484 هزار و 181 نفر واجد شرایط رای دادن بودند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا جمعه 29 اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در حدود یک هزار و 370 شعبه اخذ رای در استان همدان برگزار شد.
2087/6993
خبرنگار: زهرا پیرنیا**انتشاردهنده: اکبربهاروند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال