اسلامشهر آق گل هدیه دولت تدبیر و امید به ملایری ها

ملایر- ایرنا- بر اساس مصوبه هیات وزیران روستای اسلام آباد ملایر واقع در بخش مرکزی این شهرستان، آذرماه امسال در تقسیمات کشوری به عنوان شهر جدید اسلامشهر آق گل شناخته شد.

به گزارش ایرنا شهر جدید اسلامشهر آق گل پس از سالها پیگیری و تلاش های مجدانه مسئولان شهرستان ملایر، در دولت تدبیر و امید و همراهی مدیر کل تقسیمات کشوری تصویب و به عنوان هدیه ای ارزشمند به مردم متدین و معتقد این خطه ابلاغ شد.
به یمن 38 امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مردم اسلامشهر آق گل و مسئولان این شهرستان با تجدید میثاق با امام راحل(ره) و اینکه هر چه دارند از انقلاب اسلامی است، این اتفاق خجسته و مبارک را با حضور دولتمردان و نمایندگان مجلس این شهرستان جشن گرفتند.
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در آیین جشن انقلاب در جمع مردم اسلامشهر آق گل در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: تبدیل شهر جدید اسلامشهر آق گل در تقسیمات کشوری، یکی از برکت های انقلاب و دولت یازدهم است که در راستای ارایه خدمتگزاری به مردم به عنوان صاحبان اصلی انجام شد.
عبدالعظیم رضایی با تاکید بر اینکه سنگ بنای اولیه اسلامشهر آق گل برای رشد و ترقی باید محکم برداشته شود، افزود: مردم این شهر باید با تقویت فرهنگ شهری خود، احساس مسئولیت همه جانبه برای توسعه این شهر جدید داشته باشند.
وی با تقدیر از تلاش ها و حمایت های دکتر احمدی پور مدیر کل سابق تقسیمات کشوری در راستای شهر شدن اسلامشهر آق گل بیان کرد: با پیگیری های انجام شده بزودی جلسه ای با معاون عمرانی وزیر کشور خواهیم داشت تا بتوانیم امکانات و تجهیزات خاصی را برای این شهر بگیریم.
رضایی ادامه داد: علاوه بر این جلسه ای نیز با مدیران استانی و حضور استاندار همدان تشکیل خواهیم داد تا بتوانیم در این نشست تمام نیازها، درخواست ها و امکاناتی که برای اسلامشهر آق گل نیاز است، عملی و اجرایی کنیم.
وی بر لزوم استفاده از همه ظرفیت ها برای ساختن و آبادانی شهر جدید اسلامشهر آق گل تاکید کرد و گفت: علاوه بر زیرساخت های سخت افزاری، زیر ساخت های نرم افزاری همچون وحدت، همدلی، گذشت و فداکاری، تعهد و مسئولیت شناسی، استفاده از ظرفیت بزرگان و مسئولان و تلاش برای جلب مشارکت عمومی از الزامات مهم شهری بودن است.
وی با بیان اینکه تبدیل اسلامشهر به مرکز بخش از درخواست های دیگر اهالی این شهر است، افزود: یکی از الزامات مهم برای ایجاد بخش وجود 20 هزار نفر جمعیت است که دهستان ترک شرقی هم اکنون دارای 12 هزار نفر جمعیت است و امکان بخش شدن آن فعلا امکان پذیر نیست.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز ابراز کرد: با تمام توان برای توسعه این منطقه تلاش می کنیم و طی ملاقاتی با معاون وزیر کشور در امور شهرداری ها اقدامات لازم برای تجهیز شهرداری اسلامشهر آق گل و سایر امکانات را انجام خواهیم داد.
محمد کاظمی ابراز امیدواری کرد: با تلاش ها و پیگیری ها بتوانیم نمایندگی دستگاه های اجرایی را در این شهر مستقر کرده و در سایه وحدت و همراهی مردم این منطقه در راستای جذب اعتبارات و امکانات آن گام برداریم.
وی ایجاد شهرداری و جذب امکانات و تجهیزات را مهمترین نیاز این شهر در گام نخست دانست و افزود: تلاش ما در راستای رفع مشکلات اقتصادی، کشاورزی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و سایر موارد در روستاها است.
دیگر نماینده مردم ملایر در خانه ملت نیز از پیگیری های امام جمعه اسلامشهر آق گل در تحقق این امر مهم تقدیر کرد و گفت: اسلامشهر آق گل باید به شهر فرهنگی ملایر تبدیل شود.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام آزادی خواه با بیان اینکه هدف ما پیشرفت و آبادانی روستاهای این شهرستان است، بیان کرد: اسلامشهر آق گل با این ارتقا گام های بلندی را برای توسعه برداشته و در این مسیر مردم این منطقه باید ما و همه مسئولان را همراهی کنند.
امام جمعه اسلامشهر آق گل نیز استقرار نمایندگی دستگاه های اجرایی، تخصیص بودجه، امکانات و تجهیزات لازم برای شهرداری، تبدیل اسلامشهر آق گل به مرکز بخش، گرفتن حق آبه آق گل و بهسازی روستاهای دهستان ترک شرقی را از جمله مطالبات این منطقه برشمرد.
حجت الاسلام عباس عبدالملکی اظهار کرد: اقدامات لازم برای شهر شدن روستای اسلام آباد از چهار سال پیش آغاز شد که با عنایت ویژه دولت تدبیر و امید و تلاش های مدیر کل تقسیمات کشوری، آذرماه امسال ارتقای این روستا به شهر توسط هیات وزیران مصوب شد.
وی ادامه داد: در تلاش برای زیر پوشش گرفتن تعدادی از روستاهای این منطقه برای افزایش جمعیت به 20 هزار تن و تبدیل این منطقه به بخش هستیم تا گرفتن امکانات و تجهیزات آسان تر باشد.
حجت الاسلام عبدالملکی دارا بودن جمعیتی بالغ بر چهار هزارو 500 تن، مرکزیت دهستان و زیر پوشش داشتن 12 هزار نفر جمعیت و بعد طولانی مسافت از مرکز شهر ملایر به طول 50 کیلومتر را از جمله الزامات برای شهر شدن اسلامشهر آق گل عنوان کرد.
به گزارش ایرنا روستای اسلام آباد از توابع بخش مرکزی ملایر 15 آذرماه امسال بر اساس مصوبه هیات وزیران به عنوان شهر اسلامشهر آق گل شناخته شد.
در این راستا معاون سیاسی وزیر کشور از استاندار همدان خواست، بر اساس این مصوبات و با توجه به قانون، ضوابط تقسیمات کشوری و آئین نامه اجرایی آن اقدام لازم را معمول دارد.
همچنین در این آیین رضا ابوالحسنی به عنوان سرپرست شهرداری اسلامشهر آق گل معرفی و تاسیس و راه اندازی شهرداری نیز به صدور حکم بعدی موکول شد.
دهستان ترک شرقی دارای 12 هزار تن جمعیت است و روستای علوی به عنوان مرکز این دهستان تعیین شد.
شهرستان ملایر با تقسیمات جدید کشوری هم اکنون دارای 6 شهر ملایر، ازندریان، زنگنه، سامن، جوکار و اسلامشهر آق گل است.
این شهرستان با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/ 6993*خبرنگار: معصومه موسوی***اننتشار :اکبر بهاروند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال