مدیرکل توانمندسازی معلولان:

وظایف سازمان بهزیستی از حجم کار چهار وزارتخانه بیشتر است

همدان - ایرنا - مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: شرح وظایف سازمان بهزیستی به اندازه 4 وزارتخانه تعیین شده و حجم کاری این سازمان از حجم کل وظایف چهار وزارتخانه دولتی بیشتر است.

کیوان دواتگران روز یکشنبه در حاشیه برگزاری چهارمین نشست منطقه ای دفتر توانمندسازی معلولین بهزیستی کشور منطقه یک در همدان در جمع خبرنگاران افزود: حجم وظایف محوله به بهزیستی و انتظارات موجود از این سازمان با بودجه و نیروی انسانی و ساختار آن متناسب نیست و هرچقدر وظایف بهزیستی کمتر شود دقت لازم در انجام وظایف این سازمان بالاتر می رود.
وی ادامه داد: جامعه نباید تمامی انتظارات معلولان را از بهزیستی مطالبه کنند بلکه همه ارگان ها باید در برآورده کردن نیازهای معلولان با بهزیستی تعامل داشته باشند و در این میان بهزیستی باید نقش تسهیل گری داشته باشد و بتواند دیگر ارگان ها را برای خدمت رسانی به معلولان بسیج کند.
مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: اگرچه تاکنون خدمات مطلوب، استاندارد و سطح بالا به معلولان ارائه نشده است اما بهزیستی تلاش می کند در این راستا بیشترین و مطلوب ترین خدمات را ارائه دهد که در این راه به حمایت دیگر ارگان ها نیاز دارد.
دواتگران با بیان اینکه برای تحقق مناسب سازی فضاهای شهری میان بهزیستی با شهرداری ها، همکاری و تعامل خوبی برقرار است گفت: در راستای مناسب سازی فضاهای شهری تا مطلوب فاصله زیادی داریم.
وی اظهار کرد: چندین سال است معلول محوری از حوزه توانبخشی خارج شده است و هم اکنون رویکرد مدل مراقبت و خدمات پزشکی و توانبخشی روی کار آمده و در این زمینه کارگاه های تخصصی با حضور صاحب نظران داخلی و خارجی برگزار می شود.
وی حرکت به سمت رویکردهای توانمندساز و اجتماع محور و مداخلات خانواده محور را از مهمترین برنامه های حوزه توانبخشی در سال جاری برشمرد و گفت: توانمندسازی در سال های گذشته وجود نداشت ولی در حال حاضر سازمان بهزیستی به همان اندازه که به معلول اهمیت می دهد به اطرافیان و خانواده او نیز اهمیت می دهد و امسال در این راستا بسته های آموزشی در نظر گرفته شده است.
چهارمین نشست یک روزه منطقه ای دفتر توانمندسازی معلولین بهزیستی کشور منطقه یک شامل استان های تهران، قزوین، قم ، البرز و همدان روز یکشنبه با حضور معاونان توانبخشی، دبیران کمیسیون های پزشکی، کارشناسان مسئول توانبخشی مبتنی بر جامعه، مناسب سازی و کمیته های توانبخشی در هتل باباطاهر همدان برگزار شد.
1181/2087
خبرنگار: الهام تدین** انتشار دهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال