بیمارستان قائم (عج) تویسرکان سال 96 بهره برداری می شود

تویسرکان - ایرنا - فرماندار تویسرکان گفت: بیمارستان قائم(عج) تویسرکان نیمه اول سال 96 بهره برداری می رسد.

حبیب مومیوند پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تکمیل طرح بیمارستان قائم(عج) تویسرکان از مصوبات سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان در سال 94 همدان است که بایستی تا پایان سال 95 بهره برداری برسد.
وی از روند کند مراحل اجرایی این طرح انتقاد و تصریح کرد: از مسوولان مرتبط وزارت راه و شهرسازی انتظار داریم به روند تکمیل این طرح شتاب بیشتری بدهند.
مومیوند تاکید کرد: طرح بیمارستان قائم(عج) از اثر گذاری بالایی در روند توسعه زیر ساخت های حوزه بهداشت و درمان در تویسرکان برخوردار است و از سال 87 مراحل اجرایی خود را آغاز کرده و هنوز به اتمام نرسیده است.
وی گفت: در سال جاری اعتباری معادل 135 میلیارد ریال برای بهسازی و نوسازی 32 مرکز بهداشتی در شهرستان تویسرکان اختصاص یافته است.
مومیوند بیان کرد: ساخت چهار پایگاه سلامت، مرکز جامع تخصصی سلامت، بازسازی ستاد شبکه بهداشت و درمان تویسرکان، مرکز بهورزی و خانه های بهداشت روستایی از مهمترین این طرح ها به شمار می روند.
مومیوند با اشاره به صرف اعتباری افزون بر 80 میلیارد ریال برای تجهیز و بازسازی بخشی از بیمارستان ولی عصر(عج) به عنوان تنها بیمارستان کنونی شهرستان تویسرکان در سال 94 اضافه کرد: امید می رود با اتمام طرح ساخت بیمارستان قائم(عج) در نیمه اول سال 96 شاهد شتاب در روند توسعه مولفه های حوزه بهداشت و درمان شهرستان تویسرکان باشیم.
وی اظهار کرد: در حال حاضر 19 متخصص در رشته های مختلف پزشکی از طریق کلینیک تخصصی به مردم شهرستان تویسرکان ارائه خدمت می کنند و تا کنون اعتباری افزون بر 120 میلیارد ریال به جای مردم شهرستان توسط دولت و در قالب طرح تحول نظام سلامت هزینه شده است.
مومیوند تصریح کرد: ادعا نداریم که طرح تحول نظام سلامت یک طرح بی نقص و ایراد در شهرستان تویسرکان بوده اما با توجه به کمبود اعتبارات در سطح ملی، شرایط حوزه بهداشت و درمان در تویسرکان نسبت به مقطع زمانی قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت متحول شده است.
وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی از اقدامات بزرگ و اثر گذار دولت یازدهم برشمرد و اضافه کرد: اکنون بسیاری از اقشار آسیب پذیر جامعه نیز برای درمان خود با مشکلات عدیده گذشته مواجه نیستند.
فرماندار تویسرکان خاطرنشان کرد: مدیریت شهرستان تویسرکان از ایجاد و توسعه تشکل ها و سمن های مردمی در حوزه های متنوع و از جمله در حوزه بهداشت و درمان استقبال می کند.
طرح ساخت بیمارستان قائم(عج) تویسرکان از سال 87 آغاز شده و در برخی مقاطع به دلیل کمبود اعتبارات مالی و کندی کار پیمانکار وقت با وقفه هایی در روند مراحل اجرایی روبه رو شده بود اما اکنون از بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی در سال 96 بهره برداری می رسد.
تویسرکان در 90 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7524/6993
خبرنگار: وحید الوندی** انتشار دهنده:اکبر بهاروند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال