بنیاد ایران شناسی منطقه زاگرس در نهاوند افتتاح شد

نهاوند-ایرنا- بنیاد ایران شناسی منطقه زاگرس متشکل از شهرستان های بروجرد ،نهاوند ،ملایر،تویسرکان ،نورآباد و الشتر عصر چهارشنبه با حضور معاون امور بین الملل بنیاد ایران شناسی در شهرستان نهاوند افتتاح شد.

به گزارش ایرنا معاون بین الملل بنیاد ایران شناسی کشور در این آیین گفت: یکی از مهمترین وظایف بنیاد ایران شناسی کشور این است که ایران زمین را به لحاظ فرهنگی بشناسد و آن را به دیگران نیز بشناساند .
'قدرت الله علیزاده' افزود: برای تحقق این هدف امروز بیش از 700 مرکز و موسسه ایران شناسی در سطح دانشگاه های جهان وجود دارد که بزرگترین آنها در کشورهای غربی است .
وی افزود: بیشترین موسسات ایران شناسی در هندوستان با 148 مرکز و موسسه و در آمریکا با 88 موسسه و مرکز است که در آنجا تمدن ایران زمین وهمچنین فرهنگ و آداب و رسوم این آب و خاک معرفی می شود.
وی همچنین افزود: علاوه بر موسسات ایران شناسی ، یک انجمن بین المللی ایران شناسی نیز با یک هزار عضو از کشورهای مختلف وجود دارد که وظیفه ما پشتیبانی علمی از موسسات و انجمن های بین المللی است.
وی در ارتباط با اهداف بنیاد ایران شناسی گفت: وظیفه بنیاد این است که بیشتر به معرفی ایران بعد از اسلام بپردازد و سندهای افتخار آنرا برای جهانیان بیان کند .
وی در ارتباط با تاسیس بنیاد ایران شناسی دفتر منطقه زاگرس نیز اظهار داشت: با توجه به سابقه تاریخی شهرستان نهاوند و همچنین پیگیری های مسوولان شهرستان ،از سوی بنیاد ایران شناسی کشور با تاسیس دفتر منطقه زاگرس در شهرستان نهاوند موافقت شد که این دفتر اولین مرکز ایران شناسی در غیر مرکز استان است که افتتاح شد.
وی گفت: این مرکز امور فرهنگی مربوط به شهرستان های بروجرد ،نهاوند ،ملایر ،تویسرکان ،نورآباد و الشتر را پیگیر می کند.
در حال حاضر بیش از 200 اثر تاریخی در نهاوند وجود دارد که 100 اثر آن به ثبت میراث فرهنگی رسیده است .
شهرستان نهاوند با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 190 هزار نفر در 105 کیلومتری جنوب این استان واقع شده است.
576/7526

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال