منطقه ویژه اقتصادی ملایر یک موقعیت خاص برای سرمایه گذاری است

ملایر-ایرنا-نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه ویژه اقتصادی ملایر یک موقعیت خاص و برگ برنده این شهرستان برای سرمایه گذاری است.

'علی نعمت چهاردولی' روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این فرصت مناسب در همایش سرمایه گذاری استان می توان به نحو مطلوب برای حضور سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی خشکبار ملایر در سامن استفاده کرد.
وی اظهار کرد: سرمایه گذاران باید به صورت جمعی در این منطقه سرمایه گذاری کنند که در این راستا، از قبل رایزنی هایی با سرمایه گذاران صورت گرفته و نیاز است مسوولان شهرستان نیز به طور جدی وارد شده و فرصت های طلایی را برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی از دست ندهند.
وی ادامه داد: تنها مشکل منطقه ویژه اقتصادی ملایر مبهم بودن واگذاری زمین ها است که اقدامات لازم برای رفع این مشکل در دست اجرا است و اجرایی شدن آن نیاز به حضور سرمایه گذاران با دستان پر است.
چهاردولی همچنین ایجاد صنایع تبدیلی انگور و کشمش را اولویت مهم سرمایه گذاری در این شهرستان دانست و افزود: در حال حاضر، کشمش ملایر در ترکیه فرآوری و تبدیل و با برند ترکیه به اروپا صادر می شود که این امر زنگ هشدار برای جذب سرمایه گذار در این بخش است.
وی بیان داشت: علاوه بر این، ملایر دارای معادن زیادی است که ذخایر آن مانند معدن سرمک به صورت خام از شهرستان خارج می شود، در حالیکه ایجاد کارخانه سیمان به خصوص سیمان سفید در این شهرستان یک ضرورت است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ملایر با دارا بودن ظرفیت ریلی، راه های مواصلاتی مناسب و بزرگراه، پتانسیل این را دارد که کارخانجات متعددی مانند قطعات خودرو و سایر کارخانجات مرتبط در این شهرستان ایجاد شود.
چهاردولی در عین حال صنعت، کشاورزی، گردشگری و صنایع تبدیلی همراه با منابع موجود را از اولویت های مهم سرمایه گذاری این شهرستان برشمرد و افزود: شرایط ملایر هم اکنون برای سرمایه گذاری بسیار مطلوب و مهیا است و باید ویژه تر دیده شود.
وی با بیان اینکه ملایر در زمینه گردشگری پتانسیل بسیار خوبی دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به این ظرفیت و پتاسیل و با وجود اماکن و آثار تاریخی مناسب، می طلبد سرمایه گذاران در بحث توریسم وارد شده و می توانند این اماکن را احیا و به مراکز تفریحی و توریستی تبدیل کنند.
وی ادامه داد: همچنین خلاء شهرک ورزشی در این شهرستان بسیار محسوس است که در کنار این پتانسیل ها و استعدادهای سرمایه گذاری، می توان یک شهرک ورزشی مناسب نیز ایجاد کرد.
چهاردولی با تاکید بر اینکه پتانسیل های سرمایه گذاری در ملایر مساعد است، اظهار داشت: باید به سرمایه گذار بفهمانیم که از آنها حمایت می کنیم و سرمایه گذاران حاشیه امنیت دارند و سرمایه خود را در مکان مناسبی هزینه می کنند.
وی ابراز داشت: در طرف مقابل سرمایه گذاران نیز با مسلط بودن به علم روز، نیاز کشور و صرفه های اقتصادی را باید بشناسند و قبل از سرمایه گذاری، از بازار فروش، عرضه کنندگان و مشتریان خود مطمئن باشند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تسهیل قوانین را یک ضرورت برای جذب سرمایه گذار دانست و افزود: زیرساخت هایی چون آب، برق و گاز و اخذ مجوز عمده ترین مشکل سرمایه گذاران است که کار را برای آنها سخت کرده و نیاز است این قوانین دست و پاگیر را در راه سرمایه گذاری تسهیل کنیم.
چهاردولی تاکید کرد: همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری همدان که بسیاری از سرمایه گذاران حضور دارند، فرصت بسیار خوبی برای استان همدان و شهرستان ها است که باید با برقراری ارتباط با سرمایه گذاران، آینده ای خوب را برای رشد و توسعه منطقه رقم بزنیم.
شهرستان ملایر با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/576

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال