ساخت بیمارستان تخصصی در ملایر با مشارکت بخش خصوصی و خیرین

ملایر-ایرنا-رییس شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: بسترهای لازم برای ساخت بیمارستان تخصصی در این شهرستان مهیا است و راه برای ورود و مشارکت بخش خصوصی، خیرین سلامت و اوقاف و امور خیریه باز است.

به گزارش ایرنا 'رضا طهماسبی' عصر چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس بیمارستان دکتر غرضی ملایر افزود: برای ساخت بیمارستان تخصصی و اورژانس راه باز است و دید مشارکتی و مساعدتی وجود دارد تا بتوانیم گام های مثبتی برای ساخت این پروژه مهم در ملایر برداریم.
وی اظهار داشت: طبق سیاست های وزارت بهداشت و درمان، ساخت و ساز بیمارستان ها به بخش خصوصی و خیرین تحت عنوان بیمارستان های زنجیره ای واگذار شده و در این راستا، برای ساخت بیمارستان تخصصی ملایر نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره اوقاف و امور خیریه و قول مساعد وزارتخانه، گام های اولیه برداشته شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: با ساخت این بیمارستان، بتوانیم برای رسیدن به ایده آل، تعداد تخت های بیمارستانی در این شهرستان را به استاندارد نزدیک کنیم.
طهماسبی ادامه داد: با وجود جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در این شهرستان، 900 تخت بیمارستانی یعنی به ازای هر یک هزار نفر چهار تخت لازم است که در حال حاضر، تنها 330 تخت فعال در ملایر وجود دارد.
وی بیان داشت: ملایر هم اکنون با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است و به ازای هر یک هزار نفر، یک تخت وجود دارد و هفت دهم پایین تر از استاندارد کشوری است.
رییس شبکه بهداشت و درمان ملایر با بیان اینکه ضریب اشغال تخت بیمارستانی هم اکنون به 80 درصد رسیده، افزود: این در حالیست که درصد اشغال تخت اورژانس در این شهرستان به 98 درصد رسیده و لازم است که در راستای توسعه اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) ملایر وارد عمل شویم.
طهماسبی اضافه کرد: علاوه بر این، برای کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان و ارایه خدمات بهتر به مردم، جذب نیروهای تخصصی برای مساعدت کافی جهت بهره مندی در بیمارستان ها نیز در دستور کار است.
شهرستان ملایر با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در جنوب شرقی استان همدان واقع شده است.
7528/576

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال