آغاز عملیات اجرایی ساخت باغ موزه دفاع مقدس در مجموعه مینی ورد ملایر

ملایر-ایرنا-به مناسبت هفته دفاع مقدس، عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس در مجموعه مینی ورد(جهان کوچک) در پارک کوهسار ملایر با حضور معاون عمرانی استاندار همدان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر، آغاز شد.

به گزارش ایرنا معاون امور عمرانی استاندار همدان روز سه شنبه در آیین کلنگ زنی باغ موزه دفاع مقدس در ملایر گفت: تغییر مسیر تاریخی که شهدای دفاع مقدس برای ما رقم زدند را باید به جهانیان معرفی کنیم.
'محمودرضا عراقی' اظهار داشت: باید افتخار آفرینی شهدا را به مردم سراسر جهان نشان دهیم که در هشت سال دفاع مقدس از خود گذشتند تا انقلاب و نظام اسلامی ماندگار باشد.
وی گفت: هنوز نتوانسته ایم جلوه های کوچکی از ایثارها، رشادت ها و جان فشانی های شهدای دفاع مقدس را با نظم و نثر نشان دهیم و در جهانی که به سمت مدرنیته پیش می رود، وظیفه ما را نسبت به اهداف و آرمان های شهدا سنگین تر می کند.
عراقی بیان داشت: با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت های دولت تدبیر و امید، باید به تمام اهداف انقلاب و برای همه چیزهایی که شهدا خون دادند، برسیم و در پیچ تاریخی که رخ داده، افتخار آفرینی های شهدا را در جامعه اسلامی طنین انداز کنیم.
شهردار ملایر نیز گفت: با همفکری اعضای شورای اسلامی شهر و فرماندار ویژه ملایر، به این نتیجه رسیدیم که باغ موزه دفاع مقدس را با توجه به پیوسته بودن آن با بام ملایر و نزدیکی به مساکن مهر، در مجموعه تفریحی و توریستی مینی رود(جهان کوچک) احداث کنیم.
'علیرضا رضایی' بیان داشت: مجموعه جهان کوچک هم اکنون در 40 هکتار در دست اجرا است که پنج هکتار از این مجموعه برای احداث باغ موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه هزینه این پروژه در فاز نخست 10 میلیارد ریال پیش بینی شده است، افزود: در باغ موزه دفاع مقدس ادوات جنگی، المان های دفاع مقدس، آثار شهدا، یادمان هایی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سالنی برای نصب آثار شهدا ایجاد خواهد شد.
رضایی ادامه داد: با رایزنی های انجام شده با سفارت چندین کشور جهان، قرار شد 139 المان شاخص در کشورهای مختلف در مجموعه جهان کوچک نصب شود که تاکنون 30 اثر آن ساخته و در حال نصب است.
وی خاطرنشان کرد: در کنار این المان ها، با احداث باغ موزه دفاع مقدس در نظر داریم یاد و خاطره یک هزار و 100 شهید شهرستان ملایر را نیز با ساخت یادمان هایی گرامی داشته و به نمایش بگذاریم.
شهردار ملایر گفت: طبق رایزنی های انجام شده با سردار بیدادی فرمانده تیپ زرهی شهید قهرمان همدان، مقرر شد تجهیزات لازم برای این باغ موزه نیز تامین شود.
موزه دفاع مقدس ملایر دومین باغ موزه دفاع مقدس در استان همدان است.
شهرستان ملایر با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/576

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال