فاز نخست هتل بزرگ ˈکریمخان زندˈ ملایر به بهره برداری رسید

ملایر – در هفته دولت، فاز نخست هتل بزرگ کریم خان زند ملایر با حضور نمایندگان مردم ملایر در مجلس، مسوولان استان و شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از فاز نخست هتلˈکریمخان زندˈ ملایر گفت: نبود هتل یکی از معضلات بزرگ این شهر بود که هم اکنون با راه اندازی هتل کریمخان زند، به یکی از نعمت های این شهرستان تبدیل شده است.
ˈحسن خیریانپورˈ ارتقاء ملایر در تمامی شاخص ها را هدف عمده مجموعه شهرستان برشمرد و افزود: در حال حاضر نیز بهره برداری از هتل کریمخان زند، مکمل تمام خدمات انجام شده در شهرستان است.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه ملایر در مسیر جنوب و غرب کشور و استان های اراک، کردستان و همدان واقع شده، هتل کریمخان زند از نظر موقعیت جغرافیایی، دارای موقعیت منحصر به فردی است.
خیریانپور در عین حال خواستار ارتقاء سطح هتل کریمخان زند ملایر از چهار به پنج ستاره شد و ابراز امیدواری کرد: به طور حتم، هتل کریمخان زند در آینده به یکی از بهترین و زیباترین هتل ها تبدیل خواهد شد.
وی با تقدیر از تلاش های سرمایه گذار هتل کریمخان زند و سایر مسوولان استان و شهرستان در راه اندازی هتل گفت: با وجود گره حقوقی ایجاد شده توسط سرمایه گذار قبلی، وقفه 10 ساله ای در روند احداث هتل ایجاد شد که اثر بدی در ذهن شهروندان ایجاد کرده بود با این وجود آقایˈمحمدیˈ سرمایه گذار فعلی با تمام توان ساخت این پروژه مهم را آغاز کرد.
خیریانپور همچنین بر نظارت کامل بر نحوه پذیرایی از مشتریان و کسب رضایت مسافران تاکید کرد و افزود: با توجه به جایگاه ویژه ملایر به عنوان دومین شهر استان، این شهرستان می تواند در آینده مکمل صنعت گردشگری استان باشد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در حال حاضر، این شهرستان دارای زیرساخت های لازم برای جذب گردشگران است و مستعد پیشرفت در حوزه صنعت گردشگری است.
ˈعلی نعمت چهاردولیˈ افزود: ملایر با وجود پیشرفت در بسیاری از شاخص ها، از نظر توسعه گردشگری نیز باید به عنوان بخش مهم از نظر اقتصادی، مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
وی بیان داشت: در قرن 21 درآمد صنعت گردشگری بسیاری از کشورهای جهان بیشتر از نفت است که در کشور ما نیز باید به صنعت جهانگردی باید بیشتر از گذشته توجه شود.
چهاردولی خاطرنشان کرد: در این راستا، آماده حمایت از سرمایه گذاران در بخش های مختلف شهرستان ملایر به خصوص صنعت گردشگری هستیم.
دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ‌برداشتن این قدم های بزرگ به خصوص توسط سرمایه گذاران، مدخل قدم های بزرگتر برای انجام کارهای خطیر است.
ˈاحمد آریایی نژادˈ افزود: نمایندگان مجلس در حیطه کاری خود از سرمایه گذاران حمایت و پشتیبانی می کنند، در عین حال سرمایه گذاران نیز نباید فراموش کنند که کسب هرگونه موفقیت و پیشرفتی، مرهون خون شهدا است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر نیز گفت: صنعت گردشگری یکی از مهمترین بخش های اقتصادی در بسیاری از کشورها به شمار می رود که باید در کشور ما نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
ˈمحمدرضا بشریˈ افزود: این در حالیست که کشور ایران از نظر جاذبه های طبیعی رتبه پنجم جهان را دارد و دارای پیشینه تاریخی و کهن است.
وی بیان داشت: در این راستا، استان همدان نیز دارای فرصت های گردشگری بسیار غنی ایران و حتی جهان است و در کنار آن ملایر با وجود آثار باستانی و اماکن تاریخی فراوان، می تواند مکمل توسعه صنعت گردشگری استان باشد.
سرمایه گذار هتل کریمخان زند ملایر نیز با تقدیر از تمامی مسوولان استان و شهرستان که وی را در روند ساخت هتل یاری کردند، اظهار داشت: به طور حتم، ساخت و راه اندازی هتل بزرگ کریمخان زند ملایر بدون کمک و همکاری مسوولان امکان پذیر نبود.
ˈامیر محمدیˈ افزود: با توجه به ایجاد پتانسیل ها و ظرفیت های ویژه ملایر، هم اکنون جذب گردشگر در این شهرستان بسیار مناسب است و زمینه های لازم برای حمایت از سرمایه گذاران نیز در این شهر وجود دارد.
وی مساحت هتل کریمخان زند ملایر را 22 هزار مترمربع و زیربنای آن را هشت هزارو 500 مترمربع عنوان کرد و بیان داشت: تاکنون 90 میلیارد ریال از سرمایه شخصی برای ساخت این هتل هزینه شده است.
محمدی ادامه داد: در حال حاضر، فاز نخست هتل شامل تالار، محوطه و لاوی هتل با 30 نفر اشتغالزایی راه اندازی شد و با راه اندازی سایر قسمت های هتل، زمینه اشتغال 130 نفر فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه ادامه ساخت هتل کریمخان زند از سال 89 آغاز شد، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا یکماه آینده 60 اتاق هتل که در طبقه دوم طراحی و ساخته شده است، به بهره برداری برسد.
7528/576

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال