ملایر در حوزه راه و ترابری بیشترین طول راه های استان را دارد

ملایر – معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان همدان گفت: شهرستان ملایر در حوزه راه و ترابری، بیشترین طول راه ها را در سطح استان دارد.

ˈمحمد رودباریˈ در آیین تودیع و معارفه رییس اداره راه و ترابری شهرستان ملایر افزود: از چهار هزار و 920 کیلومتر راه در سطح استان، 931 کیلومتر آن در حوزه شهرستان ملایر است.
وی ادامه داد: این شهرستان 20 درصد از راه های استان را به خود اختصاص داده که در مقایسه با شهر همدان، راه های حوزه استحفاظی ملایر بیشتر است.
وی با بیان اینکه 23 درصد از بزرگراه های استان نیز در شهرستان ملایر واقع شده، اظهار داشت: از 337 کیلومتر بزرگراه در سطح استان، 76 کیلو متر آن در ملایر است.
رودباری اضافه کرد: در حال حاضر، 150 کیلومتر بزرگراه در 9 شهرستان استان در دست اجرا و احداث است که از این میزان، 40 کیلومتر در ملایر اجرا می شود.
وی افزود: بیش از 50 درصد از بزرگراه های استان، در سال جاری به بهره برداری می رسد.
معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان، در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبات سفر سوم هیات دولت به همدان اشاره کرد و گفت: احداث کنار گذر ملایر به طول 21 کیلومتر و سه راهی ملایر- بروجرد و نهاوند از جمله مصوبات ملایر در حوزه حمل و نقل جاده ای است.
رودباری، از دیگر مصوبات به نوسازی تجهیزات و ماشین آلات و بکارگیری 150 نیروی متخصص در بخش راه که در کشور بی نظیر است، اشاره کرد.
رودباری افزود: 35 میلیارد ریال در سال جاری از اعتبارات استانی و راه و ترابری برای نصب علایم، تابلوها، خط کشی و اصلاح راه های مواصلاتی هزینه شده است.
وی، با بیان اینکه در تکمیل راه های روستایی استان توجه ویژه ای صورت گرفته، بیان داشت: تقریبا تمامی روستاهای ملایر دارای تابلو و علایم بوده و تمامی راه های آسفالته نیز دارای تابلوهای انتظامی و اخطاری هستند.
وی، سه راهی آورزمان – ملایر و بروجرد را یکی از دغدغه ها و نقاط پرحادثه استان دانست و گفت: هم اکنون طرحی برای این نقطه تهیه شده که عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می شود.
رودباری ادامه داد: طرح تهیه شده برای این نقطه حادثه خیز، احداث تقاطع غیر همسطح است که در حال حاضر با ساماندهی این سه راهی، تا حدودی مشکل آن رفع خواهد شد.
وی، همچنین به شانه های آسفالتی در راه های روستایی و کمبود آنها در استان اشاره کرد و افزود: افزایش و ساماندهی این شانه ها، موجب افزایش عرض سواره روها به طول سه
متر و 70 سانتی متر می شود.
در این آیین ˈغلامحسین تقویˈ به عنوان رییس اداره راه و ترابری شهرستان ملایر منصوب و از زحمات ˈعلی کفاشیانˈ تقدیر شد.
575/7522

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال