نشست عصر کاری و شب فرهنگی در 18 شهر استان همدان برگزار می شود

همدان - استاندار همدان گفت: نشست عصر کاری و شب فرهنگی با حضور مسوولان اجرایی به منظور رفع مشکلات پیش روی طرح های در دست اجرا در 18 شهر کوچک همدان برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرناˈکرم رضا پیریاییˈ در نشست شب فرهنگی که با حضور مسوولان اجرایی استان در محل مسجد جامع شهر مریانج برگزار شد خاطر نشان کرد: برنامه سفرهای شهرستانی مدیران اجرایی با تاسی از رییس جمهوری در دو دور اجرا شد و در آیین عبادی نماز جمعه تمامی شهرها نیز شرکت کردم.
وی با بیان اینکه در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه وعده برگزاری نشستی با عنوان ˈعصر کاری شب فرهنگیˈ را دادم گفت: این نشست با حضور در شهر مریانج کلید خورده و به دنبال آن این برنامه در دیگر شهرها نیز برگزار می شود.
وی ادامه داد: بعد از جمع بندی مطالب مطرح شده در نشست ˈعصر کاری شب فرهنگیˈ جلسه ای در استانداری برای بررسی مصوبات و پیشنهاد های طرح شده در نشست عصر کاری برگزار می شود.
نماینده دولت دهم در همدان افزود: نتایج نشست مسوولان در استانداری بعد از تکمیل گزارش ها و مذاکرات به اطلاع عموم مردم می رسد.
پیریایی با بیان اینکه استاندار همدان به عنوان خادم مردم باید در قالب های مختلف با مجموعه مردم ارتباط داشته باشد اظهار داشت: بعد و محور نخست برگزاری ˈعصر کاری شب فرهنگیˈ نظارت است.
وی بیان داشت: نوع مذاکرات بین شورای شهر، بخشداری، فرمانداری یک فرصت بوده و یک عهد فرهنگی برای مسوولان در بعد نظارتی ایجاد می کند.
وی بررسی کارشناسی و اولویت شتاسی را از دیگر برنامه های این سفر دانست و گفت: تمامی مواد مطرح شده در این نشست ها که در قالب کمیته و گزارش ها ارایه می شود در یک نشست نهایی بررسی و شیوهد پلکانی برای رفع آنها استفاده می شود.
استاندار همدان افزود: در عین حال مسوولان با برگزاری نشست هایی در مراکز شهرستانها، شهرها و روستاها به اولویت ها فهمی نزدیک شده و در برنامه نویسی موفق عمل می کنند.
وی در ادامه این نشست بر وفاق و همدلی مسوولان تاکید کرد و اظهار داشت: برخی وحدت و انسجام مسوولان را اختلاف نداشتن آنها معنی می کنند در حالیکه تحلیل ما از وحدت همان تعامل و مشارکت جدی مسوولان است.
وی با ذکر اینکه مسوولان اجرایی استان همدان پاسخگو و با هم یکی و متحد هستند اضافه کرد: اتحاد و همدلی مسوولان زمینه پیشرفت استان را مهیا می کند.
بخشدار مرکزی همدان نیز در این آیین گفت: 95 درصد از از جمعیت 69 هزار نفری روستاهای بخش مرکزی همدان از نعمت گاز بهره مند هستند.
ˈعلی محمد محمدیˈ افزود: تمای روستاهای بالای 20 خانوار دارای پروانه هستند و برای روستاهای زیر 20 خانوار نیز محدوده تعیین شده است.
وی با بیان اینکه مرحله نخست طرح هادی تمامی روسیتاهای بالای یک صد خانوار انجام شده گفت: از مجموع 11 هزار و 170 منزل بی دوام و کم دوام بخش مرکزی همدان چهار هزار مورد تسهیلات بانکی بین 65 تا یک صد میلیون ریال دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه 52 طرح استانی و ملی از سال 84 تا کنون در مریانج اجرا شده یا در حال اجرا است گفت: 169 میلیارد ریال برای بهره برداری از این تعداد طرح تا کنون هزینه شده است.
7525/551

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال