گلستان در پرداخت خسارت از دیگر استان های سیل زده عقب تر است

گرگان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: پرداخت خسارت سیل در گلستان به دلیل تاخیر در ارزیابی و کارشناسی از دیگر استان های سیل زده عقب تر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حمیدی روز سه شنبه در جلسه پرداخت خسارت های سیل گلستان در بخش کشاورزی اظهار داشت: کشاورزی گلستان در این سیلاب 19 هزار و 200 میلیارد ریال خسارت دیده که 2 هزار و 700 میلیارد ریال آن مربوط به زیرساخت ها و مابقی مربوط به محصولات است.
وی بیان کرد: دولت برای جبران این خسارت ها سه هزار و 410 میلیارد ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته که از این مقدار تاکنون یک هزار و 440 میلیارد ریال از طرف دولت اختصاص یافت.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان افزود: پرداخت خسارت سیل به کسانی که در محصولات آن ها به طور کامل و صد در صدی از بین رفته در اولویت قرار خواهند داشت.
حمیدی بر لزوم نظارت دقیق در زمان ارزیابی اعلام خسارت های ناشی از سیل تاکید کرد و ادامه داد: بی دقتی در این بخش می تواند زمینه ساز بروز تنش های اجتماعی باشد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در سیل اخیر صد در صد تخریب شد.
وی گفت: گلستان در سیل اخیر متحمل 48 هزار میلیارد ریال خسارت در بخش های گوناگون شد که در کنار پرداخت کمک های بلاعوض، به ازای هر هکتار زمین 50 میلیون ریال، برای هر راس دام سبک و دام سنگین به ترتیب پنج میلیون ریال و 30 میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد.
3014 /3091

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال