اتاق فکر و کارگروه ویژه رونق تولید در گنبدکاووس تشکیل می شود

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به نامگذاری امسال ازسوی رهبر انقلاب به عنوان سال 'رونق تولید'، گفت: برای تحقق این شعار و پیشبرد سیاست های دولت در این حوزه، اتاق فکر و کارگروه ویژه ای با حضور نخبگان، جوانان، دانشگاهیان و فعالان اقتصادی تشکیل می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز پنجشنبه درنشست هم اندیشی با تعدادی از جوانان این شهرستان تصریح کرد: گنبدکاووس ظرفیت های زیادی در بخش رونق تولید دارد و سرمایه گذاری حدود 10 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در دو سال گذشته دراین شهرستان موید این ظرفیت ها است.
وی، توجه به ورزش و سرگرمی را از دیگر اولویت های این شهرستان در سال جاری ذکر کرد و گفت: ظرفیت بالای ورزش و وجود فعالان فرهنگی و هنری قابل توجه در گنبدکاووس، زمینه بسیار خوبی برای ایجاد تندرستی و نشاط اجتماعی در گروه های مختلف مردم بویژه جوانان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
کریمی با راهگشا دانستن ایده های جوانان و نخبگان برای پیشبرد امور درحوزه های مختلف، برلزوم استفاده بیشتر مدیران ادارات و نهادهای شهرستان از ایده های این قشر تاکید کرد و گفت: حوزه جوانان همواره مورد توجه فرمانداری ویژه گنبدکاووس بوده و امسال نیز با جدیت بیشتر مسائل این حوزه پیگیری می شود.
وی، رونق تولید، ورزش و سرگرمی، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی را از مسائل مهم گنبدکاووس درسال جاری دانست و بر لزوم استفاده مدیران ادارات و نهادهای شهرستان از ظرفیت جوانان و نخبگان دراین حوزه ها تاکید کرد.
کریمی به فضای مجازی و فرصت ها و تهدیدهای آن نیز اشاره کرد و با تاکید بر نظارت و مدیریت بیشتر در این حوزه که آسیب های جدی بر بنیان خانواده ها وارد می کند، افزود: برای آشنایی بیشتر خانواده ها و جوانان با آسیب های فضای مجازی، همایشی بزرگ در گنبدکاووس برگزار می شود.
وی، توجه به شادی و نشاط شهروندان بویژه نسل جوان را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انجام این امور نبایستی زمینه ساز آسیب اجتماعی باشد و برگزاری کنسرت های موسیقی بایستی در چارچوب قانون و رعایت موازین اسلامی انجام شود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس به مساله آبگرفتگی و وقوع سیل در روزهای پایانی سال گذشته و اوایل امسال در این شهرستان نیز اشاره کرد و از مدیریت هماهنگ مجموعه اعضای ستاد مدیریت بحران گنبدکاووس در این حادثه قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، در این نشست که مشاور امور بانوان و خانواده و مشاور جوان فرماندار ویژه، مدیر آموزش و پرورش و روسای اداره ورزش و جوانان، فنی و حرفه ای و اورژانس اجتماعی گنبدکاووس نیز حضور داشتند، برخی از جوانان نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.
توجه به حوزه ورزش جوانان و استفاده بهینه از فضای بوستان های شهری بالاخص بوستان الغدیر گنبدکاووس برای ورزش همگانی، استفاده بیشتر از جوانان در راستای بیانیه رهبری با عنوان گام دوم انقلاب، توجه به مهارت آموزی جوانان درکنار تحصیل، افزایش فضاهای تفریحی و بازی و سرگرمی، استفاده از ظرفیت بازرگانی منطقه و توسعه روابط با کشورهای آسیای مرکزی و آموزش جوانان درحوزه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نوین این بخش از مهمترین موضوعات مطرح شده توسط جوانان این شهرستان بود.
نظارت بر کافه رستوران ها و جلوگیری از استعمال قلیان در آنها، راه اندازی صندوق های خرد در محلات، استفاده بیشتر از ظرفیت تشکل های مردم نهاد دربخش های مختلف، آموزش به والدین برای ارتباط بهتر با فرزندان، برگزاری مستمر جلسات ساماندهی امور جوانان و حمایت از جوانان نخبه و مخترع از دیگر نقطه نظرات جوانان در این جلسه بود.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال