90 گروه خسارت خانه های سیل زده گلستان را ارزیابی می کند

گرگان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: 90 تیم ارزیاب خسارت با حضور در مناطق سیل زده گلستان، خسارت های وارد شده به منازل این مناطق را بررسی می کنند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی زمانی نژاد روز سه شنبه در گزارشی از وضعیت برآورد میزان خسارت وارده به بخش مسکونی در مناطق سیلزده استان اظهار داشت: تاکنون 17 هزار و 800 واحد مسکونی خسارت دیده شناسایی شده که دو هزار و 800 واحد آن نیازمند نوسازی است.
وی گفت: علاوه بر شهرستان های در گیر سیلاب و آبگرفتگی در استان، گزارش رانش زمین و خسارت وارده به واحدهای مسکونی در تعدادی از روستاهای شهرستان ها به این اداره کل منعکس شده است.
وی افزود: تا فردا چهارشنبه گزارش تکمیل شده از میزان خسارت وارده به واحدهای مسکونی به مسوولان مربوطه در تهران ارسال می شود تا در نشست هیات دولت مطرح و اعتبار موردنیاز برای ساخت و تعمیر اختصاص یابد.
زمانی نژاد گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان برای ساخت مسکن در شهرها 500 میلیون ریال وام و 120 میلیون ریال کمک بلاعوض و روستا 400 میلیون ریال وام به همراه 100 میلیون ریال کمک بلاعوض، برای تعمیر هر مسکن، 150 میلیون ریال و 40 میلیون ریال کمک بلاعوض و 50 میلیون ریال کمک بلاعوض معیشتی پرداخت می کند.
6204/3091

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال