معاون وزیر صنعت:

80 درصد واحدهای شهرک صنعتی آق قلا از سیل آسیب دید

گرگان - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: بر اساس ارزیابی و برآوردهای اولیه 80 درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی آق قلا از توابع استان گلستان به دلیل سیلاب و آبگرفتگی آسیب دیده است.

به گزارش ایرنا محسن صالحی‌نیا دوشنبه در نشست با جمعی از صاحبان واحدهای صنعتی خسارت دیده از سیل در آق قلا، اظهار داشت: سیلاب و آبگرفتگی چند روز گذشته به تاسیسات شهرک صنعتی آق قلا از جمله فضای سبز، تصفیه‌خانه فاضلاب، استفاده مجدد از پساب، ایستگاه TBS و تأسیسات برق، مخابرات و آب رسانی هم خسارت وارد کرد.
وی گفت: آبگرفتگی واحدهای تولیدی شهرک صنعتی آق قلا زیاد بوده و اقدامات لازم برای کاهش خسارت تداوم دارد.
صالحی‌نیا به اعطای کمک‌ بلاعوض و تسهیلات کم بهره و معافیت‌ بیمه‌ و مالیات به ‌عنوان بخشی از راهکارهای حمایتی دولت از صنعت گران آق قلا اشاره کرد و افزود: با حمایت صورت گرفته واحدهای تولیدی خسارت دیده در استانهای سیل زده همچون گلستان فعالیت‌ خود را از سر خواهند گرفت.
همچنین مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین خسارت سیل و آبگرفتگی به صنعت استان در شهرک صنعتی آق قلا بوده است.
شهرک صنعتی آق قلا با 168 هکتار مساحت دارای 215 واحد بهره‌بردار بوده که 158 واحد آن با اشتغال دو هزار و 700 نفر فعال است.
حجت الله خلیل زاده افزود: برآورد اولیه میزان خسارت واحدهای صنعتی در استان یک هزار و 600 میلیارد ریال است.
6204/1648/2729

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال