صندوق بازنشستگی آماده کمک به سیل‌زدگان گلستان

گرگان- ایرنا- مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از آمادگی و امداد رسانی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا جمشید تقی زاده گفت: در پی وقوع سیل و آب گرفتگی در استان گلستان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، رفاه و امور اجتماعی در دستوری به سازمان‌ها و واحدهای تابعه خواست تا همه امکانات و تمهیدات لازم برای به حداقل رساندن خسارات و کاهش مشکلات سیل زدگان استان گلستان بسیج شوند.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: با هماهنگی های بعمل آمده دستورات لازم برای کمک به هموطنان مناطق سیل‌زده صادر شد و خوشبختانه در این زمینه شرکت‌ها و هلدینگ‌های صندوق بازنشستگی به ویژه شرکت های شیر پگاه و ایرانگردی و جهانگردی همه توان و امکانات خود را برای کمک به آسیب دیدگان حادثه سیل بسیج کرده اند.
به گفته تقی زاده مقرر شد در این خصوص ارایه هرگونه خدمات با هماهنگی مسئولان محلی و نیروهای امدادی استان صورت گیرد.
طی چند روز گذشته بارش های رگباری شدید باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه‌های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب سدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.
3091

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال