رانندگان در جاده های برفی گلستان از زنجیر چرخ استفاده کنند

گرگان - ایرنا - سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: با وجود تداوم بارش برف، همه راه های مناطق کوهستانی استان باز اما تردد در برخی از آن ها نیازمند استفاده از زنجیر چرخ است.

غلامرضا بیکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: بارش برف از عصر دیروز در این مناطق کوهستانی استان آغاز شده که در جاده توسکستان مسیر گرگان - شاهرود شدید و در جاده دراز نو کردکوی، چهار باغ و توسکستان جاده گرگان - شاهرود و سایر مناطق کوهستانی به صورت خفیف گزارش می شود.
وی به وضعیت دیگر راه های گلستان اشاره کرد و افزود: بارش باران در منطقه دشت همچنان ادامه دارد و به دلیل لغزندگی جاده ها رانندگان با احتیاط حرکت کنند.
وی بیان کرد: گروه های راهداری این اداره کل با تجهیزات کامل در جاده های کوهستانی و برف گیر گلستان مستقر بوده و آماده ارایه خدمت از جمله شن پاشی و برف روبی هستند.
بیکی همچنین از مردم خواست قبل از انجام سفر با تلفن 141 تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه ها مطلع شوند.
امسال 24 اکیپ راهداری در راه های گلستان مستقرند و 20 هزار تن نمک و ماسه در 13راهدارخانه استان قبل از آغاز فصل زمستان ذخیره و مقداری از این مصالح برای استفاده هنگام لزوم در راه ها جاگذاری شده است.
در گلستان با 5 هزار کیلومتر راه ارتباطی اعم از بزرگراه، اصلی و فرعی در 14 شهرستان، 55 گردنه برفگیر وجود دارد.
درازنو در کردکوی، توسکستان - چهارباغ در گرگان، افراتخته در علی آبادکتول، خوش ییلاق در آزادشهر، جنگل گلستان و گلیداغ در مراوه تپه، مسیرهای کوهستانی و برفگیر گلستان است.
براساس تجزیه و تحلیل مدل های پیش بینی هواشناسی، سامانه سرد و ناپایدار از فردا چهارشنبه از گلستان خارج می شود.
6204/3091

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال