ثبت 80 میلی متر بارندگی در شمال غرب گلستان

گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: بیشترین بارندگی 24 ساعت گذشته استان با 80میلی متر مربوط به شهر مرزی سیمین شهر شهرستان گمیشان در شمال غربی گلستان است.

نور بخش داداشی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همانطور که پیش بینی شده بود در این مدت بارندگی بیشتر نقاط گلستان را فرا گرفت که قابل توجه ترین آن بعد از سیمین شهر با حدود 57 میلی متر در بندر ترکمن و مینودشت ،54 میلی متر در فرودگاه گرگان،51 میلی متر در هاشم آباد گرگان و 47 میلی متر در کلاله وکردکوی گزارش شد.
وی افزود: همچنین در این مدت مناطق کوهپایه ای و کوهستانی استان بین 15 تا 50 سانتیمتر برف بارید که بیشترین آن مربوط به افرا تخته علی آباد کتول است .
داداشی به بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای در استان در 24 ساعت گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در برخی از مناطق شرق و جنوب شرقی استان مانند خوش ییلاق و گلیداغ بیشینه سرعت وزش باد لحطه ای تا 100 کیلومتر نیز ثبت شده است.
وی ادامه داد: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی این سامانه بارشی تا شنبه شب در استان مستقر و به فعالیت خود ادامه می دهد .
بگفته وی از شب شنبه فعالیت بارشی این سامانه به اتمام خواهد رسید و از روز یکشنبه روند کاهش ابر با گذر این سامانه پیش بینی می شود.
به گزارش ایرنا، استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور با داشتن یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت ساکن در 14 شهرستان از لحاظ آب و هوایی هفت اقلیم از 13 اقلیم دنیا را دارد.
7333/3091

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال