هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

دستور نهایی راه آهن گرگان مشهد

روزنامه خراسان در شماره امروز دوشنبه خود به موضوع موافقت هیات دولت با تامین 15 درصد سهم کارفرمای پروژه راه آهن مشهد - گرگان از محل صندوق توسعه ملی پرداخت.

در این گزارش آمده است: پیگیری‌ها درباره پروژه راه آهن مشهد- بجنورد-گرگان بالاخره نتیجه داد و هیات دولت با تأمین 15 درصد سهم کارفرمای پروژه از محل صندوق توسعه ملی موافقت کرد.
این طرح پس از سه مرتبه آغاز و توقف عملیات اجرایی و حتی پس از خارج شدن از اولویت‌های ریلی دولت در اجرا، برای این‌که بتواند این مصوبه را از هیات وزیران بگیرد، مسیری طولانی و پر پیچ‌وخم را طی کرد و پس از مکاتبه‌های مختلف در سطح ملی و از سوی وزیر راه ‌و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه حمل ‌و نقل زیربناهای کشور، رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه و معاون اول رئیس جمهور و پیگیری‌های صورت گرفته بالاخره توانست موافقت هیئت وزیران را بگیرد.
پایگاه اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور روز شنبه تصویر ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور خطاب به وزارتخانه های راه و شهرسازی، اقتصاد، کشور و سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی را منتشر کرد.
بر اساس این ابلاغیه هیات وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل صد و سی و هشتم قانون اساسی تصویب کرد سازمان برنامه و بودجه کشور می‌تواند برای تامین 15 درصد سهم کارفرما در طرح احداث راه آهن گرگان - بجنورد و راه ‌آهن شیروان - مشهد از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) استفاده کند.
3091

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال