دستگیری شکارچیان پرندگان مهاجر در غرب گلستان

گرگان - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست بندر ترکمن و گمیشان از دستگیری چهار شکارچی متخلف در زیستگاه‌های آبی منطقه در غرب استان گلستان خبر داد.

علی بیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از متخلفان یک قطعه لاشه مرغابی سرحنایی ، سه قبضه سلاح شکاری، مقادیری فشنگ و تعدادی مرغابی پلاستیکی کشف و ضبط شد.
وی گفت: همه ساله همزمان با مهاجرت پرندگان به زیستگاه‌های آبی گلستان سودجویان و متخلفان به شکار این گونه‌های ارزشمند می پردازند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست بندر ترکمن و گمیشان از انجام گشت های مستمر و شبانه روزی محیط بانان خبر داد و گفت: با وجود آمادگی و سرکشی محیط بانان، شهروندان، هرگونه شکار و صید و تخلف احتمالی را به شماره تلفن شبانه‌ روزی 1540 اطلاع دهند.
زیستگاه‌های آبی گمیشان و بندرترکمن در غرب و شمال غرب گلستان و کناره‌های شرقی خزر با اکوسیستم منحصر به فرد طیف گسترده ای از گونه‌های مختلف پرندگان بومی و مهاجر همچون مرغابی، غاز، قو، پلیکان، پرستوی دریایی، کاکایی و چنگر را در خود جای داده است.
گلستان از معدود تنفس گاه های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران است؛ این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است.
7333/1860

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال