تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد با استانداری گلستان امضا شد

گرگان - ایرنا - تفاهم نامه فرهنگی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری گلستان امروز سه شنبه در پایان نشست شورای اداری استان به امضای سیدعباس صالحی و سیدمناف هاشمی رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا این تفاهم نامه هشت ماده ای با توجه به اهمیت توسعه فرهنگی و سیاست های فرهنگی دولت تدبیر و امید برای عدالت در توزیع امکانات و اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و دینی در کشور و تعیین اهداف و برنامه های سه ساله با اعتبار 531 میلیارد ریال منعقد شد.
از جمله موضوعات این تفاهم نامه توسعه فعالیت های فرهنگی ، هنری و دینی در حوزه های مختلف با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی ، هنری و همچنین هم مرز بودن این استان با کشور ترکمنستان، تکمیل و تجهیز طرح های نیمه تمام، تملک دارایی های سرمایه ای فرهنگی و هنری استان ، توجه به فرهنگ و هنر اقوام و بهره گیری از ظرفیت های آن ها در راستای وحدت و انسجام فرهنگ ملی و توسعه و تقویت زیرساخت های آموزشی تخصصی و فضاهای فرهنگی و هنری گلستان است.
در این تفاهم نامه همچنین بر همکاری و حمایت معاونت های فرهنگی، هنری، مطبوعاتی، توسعه مدیریت و منابع، قرآن و عترت و سازمان سینمایی، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، نهاد کتابخانه های عمومی، صندوق اعتباری هنر، ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه های مرتبط تاکید شده است.
همچنین افزایش سالانه اعتبارات فرهنگی اداره کل استان، تأمین اعتبار تکمیل و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری گرگان و اعتبار تکمیل نمایشگاه محصولات فرهنگی، اعتبار تعمیر و تجهیز مراکز فرهنگی و هنری استان، کمک به تأمین زمین و احداث خانه مطبوعات، کمک به تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و کتابخانه‌های کانون‌، حمایت از تولید فیلم کوتاه داستانی و مستند با موضوعات آسیب‌های اجتماعی ویژه استان و دوره‌های آموزشی فیلم‌سازی استاد محور از جمله تعهدات استانداری در این تفاهم نامه است.
اعتبار این تفاهم نامه از زمان امضای تفاهم نامه تا پایان اسفند ١٣٩٩ به مدت سه سال است که با توافق طرفین یا قائم مقام قانونی آن ها قابل تمدید است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از امضای این تفاهم نامه به خبرنگاران گفت: بر اساس این تفاهم نامه مبتنی بر چشم انداز سه ساله فرهنگی استان گلستان امیدواریم با اجرای کامل آن شاهد رونق هر چه بیشتر فرهنگ در این استان باشیم.
به گزارش ایرنا سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر امروز به گلستان ضمن شرکت در شورای اداری استان و امضای تفاهم نامه همکاری با استاندار؛ با اصحاب فرهنگ و هنر و همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار دارد.
حضور در منزل داود عامری از هنرمندان جانباز (70 درصد) در رشته عکاسی و کریم الله قائمی پژوهشگر و نویسنده گلستانی دیگر برنامه های امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به استان گلستان است.
3091/2729

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال