معاون حوزه علمیه خواهران: طلبه محصور در مدرسه نمی خواهیم

گرگان – ایرنا – معاون فرهنگی و تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران کشور با بیان اینکه طلبه محصور درمدرسه نمی خواهیم، گفت: طلبه های باید آگاه به زمان بوده و شرایط را درک کنند.

به گزارش ایرنا، معصومه ظهیری روز پنجشنبه در همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی جدید درمدارس علمیه خواهران استان گلستان در گرگان، اظهار داشت: طلبه باید اهل درک باشد و برایش موضوعات مختلف از جمله جبهه مقاومت و مردم مظلوم یمن و عراق مهم باشد.
وی همچنین با اشاره به این که برنامه ریزی دشمن بیشتر بر روی خانواده و قشر بانوان متمرکز است، گفت: به همین دلیل تاکید داریم که بانوان طلبه باید در جامعه حضور پررنگ داشته و نقشه های دشمن را برای آگاهی دادن به جامعه رصد کنند.
امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در گلستان نیز در این آیین به جایگاه خطیر حوزه علمیه در تربیت طلبه عالم و دلسوز برای راهنمایی جامعه اشاره کرد و گفت: تحصیل در حوزه علمیه به تنهایی به درد نمی خورد بلکه باید تحصیل همراه با تهذیب باشد تا جامعه بیشتر از این ظرفیت بهره ببرند.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی از طلبه های جدید درخواست کرد از فرصتی که برای آن ها فراهم شده برای افزایش علم خود نهایت بهره را ببرند تا برای نسل آینده مفید باشید.
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان نیز با ارایه گزارشی از وضعیت مدارس علمیه خواهران استان، گفت: امسال 250 نفر طلبه در مدارس علمیه استان جذب شده اند.
سیده نفیسه حسینی واعظ افزود: به جز پذیرش این تعداد طلبه جدید، یک هزار و 500 طلبه در مدارس علمیه استان ، زیر نظر بیش از 200 استاد دانش آموخته حوزه های علمیه، مشغول تحصیل هستند.
6204/1860

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال