معاون استاندار:

9500 میلیارد ریال در گلستان سرمایه گذاری شد

گرگان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: امسال 9 هزار و 500 میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری شد که با استفاده از تسهیلات رفع موانع تولید، اعتبارات مستقیم بانک ها، طرح های اشتغالزا، اشتغال فراگیر و توسعه روستایی محقق شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود ربیعی عصر سه شنبه در آخرین نشست کارگروه اشتغال استان در سال 96 اظهار کرد: اثرگذاری این سرمایه گذاری در توسعه اشتغال و اقتصاد استان طی دو سال آینده مشاهده خواهد شد.
وی از ایجاد 19 هزار و 400 فرصت شغلی در سال جاری نیز خبر داد و افزود: جهش 50 درصدی ایجاد فرصت شغلی برای سال 97 در استان پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان نیز گفت: تحقق 106 درصدی ایجاد فرصت شغلی در سال جاری با برنامه ریزی دستگاه های مختلف و بانک های عامل کسب شده است.
سعید مازندرانی اضافه کرد: برای سال 97، ایجاد 29 هزار فرصت شغلی جدید پیشنهاد می شود و کمیته کارشناسی در راستای تحقق آن فعال شده است.
وی همچنین گزارشی از آخرین وضعیت ایجاد فرصت های شغلی در حوزه اجرای طرح های کارورزی، مشاغل خانگی، اشتغال فراگیر، توسعه روستایی و سامانه کارا ارائه کرد.
گلستان براساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95، یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد و طبق آخرین گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در این استان 11.9 درصد است.
6204/1648

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال