ضرورت تقویت سرمایه های اجتماعی گلستان

گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان بر تقویت سرمایه های اجتماعی به منظور توسعه استان تاکید کرد و گفت: تلاش شود که مشارکت در این حوزه بیشتر شود.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی روز شنبه در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: با سرمایه گذاری زیربنایی در این حوزه به طور قطع برای توسعه استان نتیجه خواهیم گرفت.
امام جمعه گرگان گفت: اجرای طرح های مختلف در حوزه روستایی، جشنواره اقوام، ثبت آثار تاریخی و صنایع دستی اقوام به عنوان نمونه می تواند در افزایش همدلی و تقویت سرمایه اجتماعی استان موثر باشد.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری همچنین اعتماد مردم به دولت و نظام و وحدت مردم را از مولفه های سرمایه اجتماعی برشمرد و افزود: مردم این استان اتحاد دارند و باید این سرمایه اجتماعی را باور داشته و در تقویت آن تلاش دو چندان کنیم.
آیت الله نورمفیدی؛ صداقت، احترام و همراه بودن را از جمله راهکارهای تداوم اتحاد برشمرد و گفت: همراهی این سه مولفه به کاهش مشکلات در آینده کمک خواهد کرد.
امام جمعه گرگان با بیان اینکه از هر گونه اقدامی که منجر به شکاف بین اقوام می شود باید جلوگیری شود، تاکید کرد: علمای استان در جهت تقویت وحدت تلاش کنند.
نماینده گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برای سرمایه اجتماعی باید تعریف درستی ارائه و معنای آن درک شود، افزود: اقتصاد مقاومتی یک مساله ملی و کشوری است و اقدامات در راستای تحقق آن در گلستان باید در زمینه کشاورزی به عنوان پایه اقتصاد استان اجرایی شود.
امام جمعه گرگان ادامه داد: باید در این مسیرعوامل و موانع توسعه و پیشرفت را شناسایی کنیم و در میدان عمل پیاده سازی کنیم تا سرمایه اجتماعی تحقق پیدا کند.
استاندار گلستان نیز با بیان اینکه سرمایه اجتماعی نقش بسزایی در شتاب بخشیدن به توسعه دارد، گفت: تقویت مولفه های سرمایه اجتماعی در استان باید بیش از گذشته و با برنامه پیگیری شود.
سید مناف هاشمی افزود: در تقویت سرمایه اجتماعی مشارکت مردم بسیار تاثیرگذار بوده و در این استان وحدت اقوام که زبانزد و الگوی کشوری بشمار می رود ،حاصل وجود و تلاش نماینده ولی فقیه در گلستان است.
وی بر سرمایه گذاری در طرح های پژوهشی در راستای تقویت سرمایه اجتماعی استان تاکید کرد و گفت: بهره گیری از تفکر نخبگان یکی از راهکارهای موثر در توسعه این بخش است.
استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور دارای یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت از اقوام و مذاهب مختلف است.
6204/1648

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال