پیاده روی استقامتی، اهدای خون و مسابقات ورزشی درهنگ مرزی اترک

گنبدکاووس - ایرنا - برگزاری پیاده روی استقامتی و اهدای خون توسط پرسنل پایور و وظیفه هنگ مرزی اترک گلستان و برگزاری مسابقات ورزشی ویژه نیروهای مسلح از اخبار کوتاه حوزه انتظامی و نظامی گنبدکاووس در 48 ساعت گذشته است.

*** پیاده روی استقامتی پرسنل هنگ مرزی اترک
فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: انجام پیاده روی استقامتی ویژه پرسنل پایور و وظیفه این واحد نظامی صبح امروز به مسافت 18 کیلومتر (رفت و برگشت) درخط سیر مرزی حدفاصل دو پاسگاه مرزی کرند تا پاسگاه چات برگزار شد.
سرهنگ علی احمدزاده گفت: این پیاده روی در راستای ارتقای سطح توان جسمانی و عملیاتی کارکنان پایور و وظیفه برگزار شد و شرکت کنندگان تجهیزات انفرادی از قبیل کوله پشتی، اسلحه و کیف خود امدادی همراه داشتند.
وی بابیان اینکه برنامه پیاده روی استقامتی کارکنان درطول سال چند نوبت برگزار می شود، اضافه کرد: ارتقای آمادگی رزمی و عملیاتی، ارتقای تعاملات و کاهش آسیب پذیری از دیگر اهداف در انجام این پیاده روی است.

*** اهدای خون توسط پرسنل هنگ مرزی اترک
فرمانده هنگ مرزی اترک همچنین از اهدای افزون بر 10 هزار سی سی خون توسط پرسنل وظیفه و پایور این یگان نظامی خبر داد و گفت: این اقدام خداپسندانه به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد.
سرهنگ احمدزاده افزود: روز گذشته 23 نفر از پرسنل وظیفه و پایور هنگ مرزی اترک درمحل مسجد ستاد فرماندهی با حضور تیم خونگیری پایگاه انتقال خون گنبدکاووس، بخشی از خون خود را برای بیماران نیازمند اهدا کردند.

*** برگزاری مسابقات ورزشی
این فرمانده نظامی همچنین از برگزاری مسابقات ورزشی در سه رشته دو و میدانی، دارت و طناب کشی ویژه نیروهای مسلح مستقر درگنبدکاووس خبر داد و گفت: دراین مسابقات که درپادگان ارتش برگزار شد، جمعی از پرسنل وظیفه و پایور ارتش، هنگ مرزی اترک، انتظامی، تیپ 60 زرهی نیروی زمینی سپاه و ناحیه مقاومت بسیج حضور داشتند.
سرهنگ احمدزاده افزود: این مسابقات نیز که به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، در رشته دو و میدانی ارتش، هنگ مرزی و انتظامی به ترتیب اول تا سوم شدند.
وی اضافه کرد: در رشته دارت تیم ارتش الف، ارتش ب و هنگ مرزی اترک به ترتیب اول تا سوم شدند و در رشته طناب کشی نیز تیم هنگ مرزی اترک، ارتش و تیپ 60 زرهی به ترتیب اول تا سوم شدند.
سرهنگ احمدزاده گفت: قرار است، مراسم تجلیل از نفرات و تیم های برتر این مسابقات پنجم مرداد درمحل مصلی نمازجمعه گنبدکاووس برگزار شود.
هنگ مرزی اترک، مسئولیت حراست از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان را در محدوده استان گلستان به طول تقریبی 350 کیلومتر برعهده دارد و مقر آن در گنبدکاووس است.
/3039/1860
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده : تاج محمد شیری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال