رییس مرکز اسلامی شمال کشور: برادران اهل سنت و تشیع درسایه وحدت از برکات نظام اسلامی بهره مند هستند

گرگان - ایرنا - رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: برادران اهل سنت و اهل تشیع در سایه وحدت از برکات نظام اسلامی بهره مند بوده و همکاری و انسجام خوبی بین آنان وجود دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حجت الاسلام علی خیرخواه در نشست روحانیون اهل سنت گلستان با جمعی از روحانیون عراقی که در جامعه المصطفی العالمیه گرگان برگزار شد، افزود: استان گلستان در وحدت، همدلی و انسجام زبانزد کشور است و در سایه این اتحاد برادران اهل تسنن مانند اهل تشیع از مدارس علوم دینی و مساجد زیادی برخوردار هستند.
به گفته وی؛ در بین مردم گلستان با وجود تنوع قومی و مذهبی وحدت کامل برقرار است.
وی با بیان اینکه روحانیون اهل سنت گلستان از نظر سطح علمی در کشور ممتازهستند، اظهار داشت: وجود یکهزار و 500مسجد اهل سنت، 104 مدرسه علوم دینی و 6 هزار روحانی، طلبه و مدرس قرآن کریم از برکات و ثمرات جمهوری اسلامی است.
رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با تاکید بر اینکه اهل سنت گلستان دارای ائمه جمعه و جماعت هستند، گفت: همچنین در راستای خدمت رسانی بیشتر و طبق دستور مقام معظم رهبری دفتر امور اهل سنت در این منطقه فعالیت می کند.
وی با اشاره به تحصیل برخی طلاب اهل سنت گلستان در جامعه المصطفی العالمیه گرگان تصریح کرد: از خدمات ویژه در این چند سال اخیر تخصصی شدن آموزش ها و اعطای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به روحانیون اهل سنت استان بوده است.

* معارف قرآن و سنت نبوی منبع آموزش در جامعه المصطفی العالمیه
معاون آموزشی جامعه المصطفی گرگان نیز گفت: منبع آموزش در این دانشگاه علوم دینی، معارف ناب قرآنی و سنت نبوی است.
حجت الاسلام مظفر قنبری با بیان اینکه جامعه المصطفی گرگان یکی از نمایندگی های هشت گانه این دانشگاه در ایران اسلامی است، افزود: فراگیران این مرکز ازمذاهب حنفی، شافعی، مالکی و شیعه بوده و از 20 کشور و از قاره های مختلف هستند.
وی جامعه المصطفی را تلفیقی از دانشگاه و سنت حوزوی بیان کرد و گفت که 420 طلبه در گرگان مشغول تحصیل هستند.
به گفته وی؛ جامعه المصطفی یک مجتمع تقریب مذاهب است که اساتید آن از مذاهب مختلف بوده و در رشته های فقه اصول، علوم قرآن و حدیث، حقوق فلسفه و عرفان و ادبیات فارسی در مقاطع مختلف تحصیلی درحوزه علوم انسانی و دینی تدریس و فعالیت می کنند.
مدرس حوزه علمیه نعمانیه انبارالوم از توابع گلستان نیز به نمایندگی از روحانیون اهل سنت استان گفت: ثمرات و برکات دین مبین اسلام است که ما را به هم وصل کرده و از آن خرسندیم که شاهد برگزاری چنین نشست هایی هستیم.
الله قلی آخوند توماج افزود: بعد از انقلاب اسلامی خدمات زیادی از لحاظ دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به اهل سنت ارائه و عدالت در خدمات بین برادران سنی و شیعه رعایت شده است.
وی تصریح کرد: در نتیجه این خدمات امروزه در کنار هم در وحدت و انسجام و آرامش زندگی می کنیم.
آخوند توماج با بیان اینکه، تحصیل دانشجویان و طلاب اهل سنت در جامعه المصطفی گرگان نمونه بارز وحدت و همدلی در این استان است، اظهار داشت: از جمله کارهای نظام مقدس ایران اسلامی، استقلال حوزه های علمیه اهل سنت و خواندن نمازهای جمعه و عیدین است.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال