امام جمعه گرگان: آل سعود با ادعای مسلمانی، مردم مظلوم یمن را می کشد

گرگان - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان گلستان بااشاره به جنایات عربستان در کشتار مردم مظلوم یمن گفت: آل سعود با ادعای مسلمانی، مردم بیگناه را می کشد و این درحالی است که حتی یک گلوله برای اسرائیل که مردم غزه و فلسطین را قتل عام کرد، خرج نکرد.

براساس اعلام روز شنبه جامع المصطفی العالمیه گرگان به ایرنا، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در بازدید از این واحد و دیدار با پژوهشگران و طلاب آن اظهار داشت: آل سعود حتی مانع از امداد رسانی به مردم مظلوم یمن می شود.
امام جمعه گرگان با اشاره به حدیث پیامبر(ص) در یاری رساندن به انسان های دیگر نیز گفت: پیامبر (ص) می فرمایند اگر مسلمانی متوجه شد که انسان دیگری نیاز به کمک دارد و دریغ کند مسلمان نیست، بنابراین اگر مسلمانی مظلوم واقع شود ،باید همه مسلمانان دست به دست هم دهند و آنها را یاری کنند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان همچنین با بیان هدف مشترک شیعه وسنی تصریح کرد: مسلمانان اعم از شیعه وسنی یک هدف مشترک دارند و فقط مسیرها متفاوت بوده و آن هم این است که شیعیان از مسیر اهل بیت(ع) حرکت می کنند و اهل سنت از طریق صحابه بزرگوار پیامبر(ص) این راه می پیمایند.
آیت الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به مسوولیت طلاب جامعه المصطفی(ص) در بازگشت به کشور خود تأکید کرد: طلاب جامعة المصطفی(ص) باید با انتقال آموخته ها با سعه صدر به هدایت افراد بپردازند.
وی همچنین یادآور شد که طلاب و دانش پژوهان این مجموعه به دعوت همنوعان خود با عمل بپردازند ،زیرا دعوت به تقوا با زبان کفایت نمی کند و با عمل تأثیرگزار است.
درابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین علی تقوی رییس جامعة المصطفی العالمیه واحد گرگان ضمن خیر مقدم به نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: دانش پژوهان در این مجموعه در رشته ها و سطوح مختلف تحصیلی در دوره های تمهیدیه، کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال فراگیری دانش هستند که به دوره های آموزشی بلند مدت و کوتاه مدت و فرصت مطالعاتی تقسیم می شود.
وی افزود: یکی از افتخارات ما این است که دانش پژوهان در نقاط مختلف دنیا ، در مراکز اسلامی و دانشگاهی فعالیت های ارزشمندی را انجام می دهند که در ارتباط با آنها هستیم.
جامعة المصطفی العالمیة نهادی علمی و بین المللی با هویت حوزه ای است که با هدف گسترش علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، با رویکرد آموزشی، پژوهشی و تربیتی فعالیت می کند و طلاب و پژوهشگرانی از کشورهای مختلف دارد.
این نهاد علمی بین المللی افزون بر 50 هزار دانش پژوه مرد و زن از 122 ملیت را تحت تعلیم و تربیت خود داشته که تاکنون نیمی از آنان دانش آموخته شده اند.
1648

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال