درخشش ورزشکاران گلستانی در میادین داخلی و بین المللی

گرگان - کسب نخستین مدال ایران توسط ورزشکار گلستانی در مسابقات جهانی نابینایان کره جنوبی، کسب مدال طلای شنای بانوان در المپیاد کشور، افتخارآفرینی ورزشکار نوکنده ای در مسابقات جهانی ترکیه و درخشش هیات کاراته گرگان در لیگ کشور از عناوین ورزشی روز دوشنبه ایرنا مرکز گلستان است.

نورمحمد آرخی نماینده گلستان در پنجمین دوره مسابقات جهانی نابینایان و کم بینایان اولین مدال آور کاروان ورزش ایران بود.
در ادامه روز دوم مسابقات ورزش های نابینایان و کم بینایان قهرمانی جهان که در شهر سئول پایتخت کره جنوبی برگزار می شود اولین مدال کاروان ورزش ایران به ارمغان آمد.
در رقابت های دو و میدانی و در ماده پرتاب دیسک، نورمحمد آرخی از گلستان در کلاس تی 11 با پرتاب 10.03 متر ضمن کسب نشان برنز در جایگاه سوم ایستاد و اولین مدال کاروان ورزش ایران در این رقابت ها را به دست آورد.
در این ماده دو شرکت کننده روسیه به ترتیب با پرتاب 12.26 متر و 11.07 متر مدال های طلا و نقره را به خود اختصاص دادند.

***
بانوی گلستانی مدال طلا شنای المپیاد ناشنوایان کشور را کسب کرد.
مینا رستاقی در ماده 23 متر آزاد، کرال پشت به مقام اول المپیاد ناشنوایان کشور دست یافت.
نخستین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور با شرکت هزار و 500 ورزشکار در قالب 109 تیم از 30 استان کشور در هشت رشته ورزشی و در دو بخش مردان و زنان از 18 اردیبهشت جاری به مدت 10 روز در سالن های ورزشی مشهد ادامه دارد.
شرکت کنندگان این المپیاد در رشته های دو و میدانی، فوتبال، فوتسال، جودو، شنا، تنیس روی میز، بولینگ و والیبال با هم به رقابت می پردازند.
در رقابت های شنای بانوان که با شرکت هفت تیم و 15 شناگر برگزار شد، استان خراسان رضوی با 50 امتیاز و آذربایجان شرقی با 21 امتیاز اول و دوم شدند و استان اصفهان و گلستان با 14 امتیاز به طور مشترک مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

***
ورزشکار شهر نوکنده عنوان قهرمانی مسابقات جهانی هنرهای رزمی 2015 ترکیه را به دست آورد.
در این مسابقات علی اصغر غزنوی در بخش مبارزه پس از پیروزی بر تمامی رقبا به مقام قهرمانی و مدال ارزشمند طلا دست یافت.
مسابقات جهانی هنرهای رزمی سال 2015 از 17 لغایت 20 اردیبهشت در استانبول ترکیه برگزار شد.

***
چهار بازیکن گلستانی برای آمادگی حضور در مسابقات شهرهای خواهرخوانده اصفهان به اردوی تیم ملی والیبال نشسته الف و ب دعوت شدند.
سرمربیان تیم های ملی والیبال نشسته الف و ب 30 بازیکن را به اردوی تیم ملی در تهران دعوت کردند که در میان این نفرات چهار گلستانی ملی پوش انتخاب شدند.
آرش قره قولپاغی، احمد ایری، سلیم شعار در قالب تیم ملی ب و آرش خرمالی در قالب تیم ملی الف در مسابقات خواهر خوانده های اصفهان شرکت می کنند.
این اردو به منزله اولین اردوی آمادگی بازی های پارالمپیک ریو نیز هست و بازیکنان انتخاب شده فرصت دارند تا توانایی هایشان را در رقابت های اصفهان نشان دهند و شانس خود را برای راه یابی به اردوهای آتی تیم ملی امتحان کنند.
رقابت های بین المللی شهرهای خواهر خوانده اصفهان به مناسبت نکوداشت هفته اصفهان با حضور هفت کشور، در دو رشته والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر مردان از 22 تا 25 اردیبهشت به میزبانی اصفهان برگزار خواهد شد.

***
تیم هیأت کاراته گرگان عناوین دوم و چهارم کاتای تیمی نوجوانان و نونهالان در لیگ کشور را کسب کرد.
تیم کاراته گرگان در قالب کاتای نونهالان و نوجوانان در حالی به مرحله پایانی رقابت های لیگ فدراسیون کاراته راه یافت که در
در این دور از رقابت ها در قسمت نونهالان 18 تیم و در قسمت نوجوانان 16 تیم با هم به رقابت پرداختند.
این رقابت ها در مجموعه ورزشی کبکانیان تهران برگزار شد و در مقطع نونهالان علی سبحانیان، شهاب زرین فر و سیدمجتبی میرکتولی و در مقطع نوجوانان کمیل دهنوی و محمد مرندی به رقابت پرداختند و پس از کش و قوس های فراوان تیم هیات کاراته گرگان توانست در مقطع نونهالان مقام چهارم تیمی و در مقطع نوجوانان مقام دوم تیمی این دور از رقابت ها را به دست آورد.

3014/6159/6203

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال