استاندار گلستان در پیامی به همایش روز ملی حسابدار:

توسعه کشور بدون حمایت جامعه حسابداران کاری دشوار است

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان در پیامی به همایش روز ملی حسابدار در گرگان گفت: توسعه کشور بدون حمایت جامعه حسابداران کاری دشوار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈحسن صادقلوˈ در این پیام آورده است: این مساله در پرتو تحولات عمده بین المللی می باشد و بر همان اساس توسعه بازار سرمایه نیزبدون حمایت حسابداران ناممکن خواهد بود.

در بخش دیگری از این پیام نوشته شده: از آنجا که حرفه حسابداری و حسابداران از طریق سیستم های اطلاعاتی حسابداری و مدیریت نقش بسزائی در فرآیند تصمیم گیری در سیاست گذاری در سطوح خرد و کلان دارد، از این رو در روند توسعه پایدار کشورها از جایگاه ویژه ی برخوردار است.
در ادامه این پیام آمده است : همچنین کاربرد استانداردهای حسابداری و تکنیک ها و مفاهیم حسابداری و مدیریت ضمن ایجاد اعتماد نسبت به صورت های مالی ارائه شده از طرف مدیران، ابزار لازم را برای سنجش عملکرد بنگاه ها و کارائی و اثربخشی و اقتصادی بودن فعالیت ها به وجود می آورد.
استاندار گلستان در انتهای این آورده است: پانزدهم آذر ماه روز حسابدار را به تمامی حسابداران دستگاه های دولتی و تلاشگران این عرصه تبریک و تهنیت عرض می نمایم و کوشش شما عزیزان را به عنوان حسابداران دستگاه های اجرائی استان در راستای اجرای اهداف دولت تدبیر و امید ارج می نهم.
این پیام توسط رئیس سازمان امور اقتصاد و دارائی استان گلستان قرائت شد.
ˈداوود طبرساˈ در ادامه سخنان خود گفت: فدراسیون بین المللی حسابداران (IFAC) در سال 2007 و در سی امین سالروز تاسیس خود 5 دسامبر مطابق با 15 آذر هر سال را به عنوان هفته ˈجهانی حسابداریˈ انتخاب و به تمامی اعضای خود در سراسر جهان پیشنهاد کرده که در این هفته با برگزاری مراسم ویژه از حسابداران تجلیل به عمل آورند و در این روز حرفه حسابداری و نقش حسابداران را در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی به عموم بشناسانند.
به گفته وی، از آنجائی که وزارت امور اقتصاد و دارائی بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور مسئول تنظیم سیاست های اقتصادی و مالی کشور است، برآیند همه فعالیت های حسابداران از دریافت و پرداخت گرفته تا درآمد و سپرده ها و اعتبارات و غیره مستقیم و غیرمستقیم در گزارش تلفیق بودجه سنواتی دولت خود را نشان می دهد.
وی در پایان اظهار کرد: به همین منظور به یک تعبیر همه حسابداران دستگاه های اجرائی را همکار خود و از بدنه این وزارتخانه می دانیم و بر خود واجب می دانستیم در این سال که توسط مقام معظم رهبری به سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده از سربازان تلاشگر عرصه مالی و اقتصادی استان که با تلاش و کوششی وصف ناپذیر در دستگاه های اجرایی به امورات محوله مشغول هستند، تقدیر و تشکر داشته باشیم.
همایش استانی روز ملی حسابدار امروز با حضور مقامات ارشد کشوری و استانی، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، بیش از 600 نفر از حسابداران و ذیحسابان ادارات، نهادها و ارگان های استان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهرستان گرگان برگزار شد.
7467/579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال