رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: شاخص برخورداری مردم به پزشک مناسب است

رشت - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: شاخص برخورداری مردم این استان به پزشک، مناسب و قابل قبول است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈحسن بهبودیˈ روز پنجشنبه در سمینار بازآموزی چشم پزشکی گلوکوم در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت افزود: میزان برخورداری پزشک در استان گیلان ˈیک در هزار نفرˈ است که آمار خوبی می باشد.
وی با بیان این مطلب که شاخص های سواد و تحصیلات پزشکان در سطح استان گیلان نیز بالا است، اظهار داشت: پزشکان گیلانی در سطح کشور مطرح هستند.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان گیلان ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با سابقه 27 ساله از دو سال گذشته در رشته چشم پزشکی دستیار تخصصی جذب کرده است.
وی با بیان اینکه در 17 رشته تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان دستیار تربیت می شود، خاطرنشان کرد: بیشتر این رشته های تخصصی، بالینی هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان به پیشرفت های چشم پزشکی در این استان اشاره و بیان کرد: دستگاه های پیشرفته چشم پزشکی در اکثر شهرستان های استان فعال می باشد.
وی تعداد بیمارستان های فعال در استان گیلان را 22 بیمارستان نام برد و یادآور شد: 13 بیمارستان نیز در حال ساخت در گیلان داریم.
به گزارش ایرنا، سمینار چشم پزشکی گلوکوم یا آب سیاه روز پنجشنبه با حضور جمعی از چشم پزشکان کشور در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت گشایش یافت.
این سمینار دو روزه؛ در راستای برنامه های بازآموزی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز تحقیقات چشم در حال برگزاری است.ک/2
7286/695

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال