فرماندار: هلال احمر آستارا به امکانات جدید نیاز دارد

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: جمعیت هلال احمر این شهرستان با توجه به گستردگی ماموریت ها نیازمند امکانات جدید است و برای امداد رسانی بموقع در حوادث، به توجه ویژه نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز دوشنبه در دیدار با کارکنان و امدادگران جمعیت هلال احمر در فرمانداری آستارا افزود: جمعیت هلال احمر به عنوان ارتش امدادی در کمک رسانی به سیل زدگان و زلزله زدگان کارنامه درخشانی به یادگار گذاشته و احساس مسئولیت آن قابل تقدیر است.
وی اضافه کرد: توان بالای جوانان برای فعالیت های داوطلبانه، با روحیات و فرهنگ ما سازگاری کامل دارد و بیشتر افراد، بدون چشمداشت مادی در این عرصه خدمات رسانی می کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر آستارا نیز در این دیدار گفت: فعالیت این جمعیت در این شهرستان در سال 1301 آغاز شد و در طرح فرشتگان رحمت نوروز امسال، 140 بسته کالای ایرانی شامل کیف، کفش، لباس و اقلام غذایی به نیازمندان توزیع کرد.
حسین خورشیدی افزود: این جمعیت در سال های 95 و 96 با عملکرد خوب در آموزش به جامعه هدف و امداد و نجات، رتبه دوم استان گیلان را بعد از آستانه اشرفیه کسب کرد.
وی بیان کرد: 99 امدادگر در 16 تیم عملیاتی هلال احمر آستارا فعالیت می کنند و در سال گذشته 84 مصدوم حوادث جاده ای توسط امدادگران به بیمارستان منتقل شد.
وی اظهار کرد: در سال گذشته یک هزار و 550 نفر در 60 کلاس، دوره های امداد و کمک های اولیه را فرا گرفتند و راه اندازی سیستم جدید اطفای حریق در انبار نگهداری کالاهای جمعیت هلال احمر آستارا ضروری است.
12 تا 19 اردیبهشت ماه، هفته جمعیت هلال احمر است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال